Academy Museum of Motion Pictures w Los Angeles, bilety

24 czerwca, 2024 Tagi , , , , ,

Academy Museum of Motion Pictures w Los Angeles otwarto w 2021 roku, aby uczcić kulturę i historię filmu. Jest ono obowiązkowym punktem zarówno dla odwiedzających LA, jak i miłośników kina. Zobacz więc nasz artykuł opisujący najważniejsze atrakcje Muzeum oraz podstawowe informacje dotyczące zwiedzania.

Gdzie znajduje się Academy Museum of Motion Pictures?

Academy Museum of Motion Pictures znajduje się przy 6067 Wilshire Boulevard, w dzielnicy Miracle Mile w Los Angeles. Najbliższy parking znajduje się w garażu Pritzker LACMA, a także w Petersen Automotive Museum po drugiej stronie Wilshire.

Jak dojechać do Motion Pictures w Los Angeles?

Los Angeles, CA, USA - January 26, 2022: Exterior of the Academy Museum of Motion Pictures in Los Angeles, CA.
Wejście do Academy Museum of Motion Pictures, Los Angeles., licencja: shutterstock/By Gerry Matthews

W pobliżu znajduje się przystanek autobusowy Fairfax / Wilshire, na którym zatrzymuje się autobus linii nr 217. Drugi z nich to przystanek Wilshire / Ogden, gdzie zatrzymują się autobusy nr 20.

Historia i ciekawostki na temat Academy Museum of Motion Pictures

Historia kinematografii w końcu znalazła swój stały dom w Los Angeles wraz z otwarciem w 2021 roku Academy Museum of Motion Pictures. Muzeum znajduje się obok LACMA, w budynku Wilshire May Company przypominającym wyglądem bańkę mydlaną. Przestrzeń tę zaprojektował nagrodzony nagrodą Pritzkera architekt Renzo Piano. Academy Museum of Motion Pictures w Los Angeles posiada cztery piętra przestrzeni galeryjnej, dwa teatry (w tym 1000 miejsc w gigantycznej szklanej kuli), restaurację oraz sklep z pamiątkami.

Muzeum to korzysta nie tylko z własnej niesamowitej kolekcji przedmiotów i technologii związanych z filmem, ale także z kolekcji Academy of Motion Picture Arts & Sciences. Znajdują się tu na przykład dosłownie miliony kostiumów, rolek filmowych, plakatów, rekwizytów, rysunków projektowych, scenariuszy i innych. Możesz tu zobaczyć między innymi: rubinowe pantofelki Dorotki z „Czarnoksiężnika z krainy Oz”, nakrycie głowy noszone w „Obcym” z 1979 roku, ostatni zachowany pełnowymiarowy model rekina ze „Szczęk” oraz maszynę do pisania używaną przez scenarzystę Josepha Stefano.

Zwiedzanie Academy Museum of Motion Pictures

LOS ANGELES, Sep 3rd, 2021: The completed "Death Star", Academy Museum of Motion Pictures, at LACMA, Los Angeles County Museum of Art, which is set to open on September 30th, 2021.
Słynna kopouła Academy Museum of Motion Pictures, Los Angeles,, licencja: shutterstock/By AlexMillauer

Obejmująca kilka pięter, Stories of Cinema to stale rozwijająca się wystawa główna Muzeum Akademii. Bada ona filmy fabularne, dokumentalne, animowane oraz sztukę i naukę. Rozpoczyna się ona w Grand Lobby budynku Saban. Tam galeria o wysokich szklanych ścianach i wieloekranowe doświadczenie służą jako bezpłatne wprowadzenie. Na drugim piętrze można znaleźć także wystawę „Significant Movies & Moviemakers”, w tym Casablanca i Boyz N the Hood, „The Art of Moviemaking: Ojciec chrzestny”, historia Oscarów oraz „Inspiracja reżysera: Agnès Varda”.

Dlaczego warto odwiedzić Muzeum Motion Pictures?

Jako największa amerykańska instytucja poświęcona sztuce i nauce tworzenia filmów, w Academy Museum of Motion Pictures zawsze jest coś do zobaczenia. Jego ciekawe wystawy pozwalają dostrzec na przykład sam proces powstawania filmu i różnorodne historie kreatywnych ludzi oraz procesów stojących za filmami. Dzięki kolekcji Academy of Motion Picture Arts & Sciences, a także wystawom czasowym, dwóm najnowocześniejszym salom kinowym, wydarzeniom specjalnym i stale zmieniającemu się kalendarzowi programów i pokazów, Academy Museum of Motion Pictures w Los Angeles zasługuje na wizytę.

Największe atrakcje Academy Museum of Motion Pictures

Los Angeles, CA, USA - January 26, 2022: Exterior of the Academy Museum of Motion Pictures in Los Angeles, CA.
Motion Pictures w Los Angeles,, licencja: shutterstock/By Gerry Matthews

Już sama architektura budynku Academy Museum of Motion Pictures w Los Angeles uzasadnia wizytę w tym miejscu. Ciekawy wygląd zewnętrzny autorstwa nagrodzonego nagrodą Pritzkera architekta Renzo Piano sugeruje, że w środku znajduje się coś wyjątkowego. Muzeum zajmuje dawny dom towarowy May Company. Jest to historyczny budynek w stylu Streamline Moderne na skrzyżowaniu Wilshire Blvd. i Fairfax Ave. Pokryta 1500 szklanymi gontami o różnych kształtach, ta strzelista konstrukcja mieści David Geffen Theater i szklaną kopułę Dolby Family Terrace, z widokiem od Hollywood Sign do Getty Center.

Bilet wstępu do Academy Museum of Motion Pictures

Bilety czasowe są wymagane i obejmują wstęp na wszystkie wystawy. Kosztują one około 25 USD dla dorosłych, 19 USD dla seniorów (od 62 lat), 15 USD dla studentów. Są za to bezpłatne dla odwiedzających w wieku 17 lat i młodszych oraz mieszkańców Kalifornii z kartą EBT. Wciągająca instalacja o nazwie Oscars Experience kosztuje dodatkowe 15 USD. Zewnętrzne obszary publiczne i lobby (w tym mała Galeria Rodziny Spielbergów i sklep z pamiątkami) są dostępne bezpłatnie.

Bilety możesz kupić także przez stronę https://www.getyourguide.pl/los-angeles-l179/los-angeles-academy-museum-of-motion-pictures-ticket-t557714/?ranking_uuid=6de5ba74-e991-4178-8ced-fe1e6336f4b2

Godziny otwarcia Academy Museum of Motion Pictures

Muzeum jest otwarte sześć dni w tygodniu, od poniedziałku i środy do niedzieli w godzinach od 10:00 do 18:00. We wtorki jest zamknięte.

Poprzedni

TOP 5 atrakcji w Centrum Los Angeles, co zobaczyć

Biblioteka Prezydencka i Muzeum Richarda Nixona, bilety

Następny

Dodaj komentarz