Biblioteka Prezydencka i Muzeum Richarda Nixona, bilety

24 czerwca, 2024 Tagi , , , , ,

Biblioteka Prezydencka i Muzeum Richarda Nixona to miejsce, które oferuje nie tylko głęboki wgląd w życie i prezydenturę 37. prezydenta Stanów Zjednoczonych, lecz także prezentuje wiele interesujących eksponatów związanych z historią USA w drugiej połowie XX wieku. Co warto wiedzieć o tym miejscu?

Gdzie znajduje się Biblioteka Prezydencka i Muzeum Richarda Nixona?

YORBA LINDA, CA/USA - FEBRUARY 8: The Richard Nixon Presidential Library and Museum is in honor of Richard Nixon, 37th President of the United States. YORBA LINDA, CA/USA, FEBRUARY 8, 2010.
Biblioteka prezydencka Richarda Nixona w Yorba Linda., licencja: shutterstock/By wolterk

Biblioteka Prezydencka i Muzeum Richarda Nixona znajduje się w Yorba Linda, a więc małym mieście w hrabstwie Orange w Kalifornii. Yorba Linda leży około 56 kilometrów na południowy wschód od centrum Los Angeles. Dokładny adres muzeum to 18001 Yorba Linda Blvd, Yorba Linda, CA 92886, USA. To właśnie tutaj, w miejscu urodzenia Nixona, znajduje się piękny kompleks muzealno-edukacyjny poświęcony jego życiu i karierze.

Jak dojechać do Biblioteki Prezydenckiej i Muzeum?

Do Biblioteki Prezydenckiej i Muzeum Richarda Nixona można dojechać na kilka sposobów. Najłatwiejszym i najbardziej komfortowym środkiem transportu jest samochód. Jadąc z Los Angeles, należy wjechać na autostradę I-5 South, a następnie zjechać na autostradę CA-91 East. Następnie trzeba wziąć zjazd 39 na Imperial Highway i jechać na wschód, aż do Yorba Linda Blvd. Muzeum znajduje się tuż przy tej ulicy. Dla tych, którzy preferują transport publiczny, dostępne są różne opcje autobusowe z Los Angeles do Yorba Linda, jednak może to zająć trochę więcej czasu niż podróż samochodem.

Historia i ciekawostki na temat Biblioteki Prezydenckiej i Muzeum Richarda Nixona

YORBA LINDA, CALIFORNIA - FEBRUARY 24, 2017: Richard M Nixon Oval Office recreation. The replica room is part of the museum at the Nixon Library and Birthplace.
Replika Gabinetu Owalnego za czasów Nixona, Yorba Linda, licencja: shutterstock/By scukrov

Biblioteka Prezydencka i Muzeum została oficjalnie otwarta 19 lipca 1990 roku. Jest jednym z czternastu prezydenckich bibliotek zarządzanych przez Krajowe Archiwa i Rejestry Stanów Zjednoczonych. Co ciekawe, kompleks ten znajduje się na terenie rodzinnego domu Nixona, który został przeniesiony na teren muzeum i odrestaurowany. W 2004 roku Biblioteka została zintegrowana z federalnym systemem bibliotek prezydenckich. To pozwoliło na wyraźne rozszerzenie jej zasobów archiwalnych i eksponatów.

Zwiedzanie Biblioteki Prezydenckiej i Muzeum Richarda Nixona

Zwiedzanie Biblioteki Prezydenckiej i Muzeum Richarda Nixona to istna uczta dla miłośników historii. Muzeum oferuje wiele wyjątkowych wystaw, które umożliwiają głębsze zrozumienie prezydentury Nixona, a także kluczowych wydarzeń jego czasów. Na miejscu można zobaczyć oryginalne dokumenty, fotografie, filmy i artefakty związane z jego życiem i karierą polityczną. Szczególnie fascynująca jest wystawa poświęcona aferze Watergate, która prezentuje szczegółowo to przełomowe wydarzenie w historii USA.

Dlaczego warto odwiedzić Muzeum Richarda Nixona?

Muzeum Richarda Nixona to miejsce, które każdy miłośnik historii powinien bez wątpienia odwiedzić. Oferuje ono nie tylko możliwość zobaczenia unikalnych artefaktów z czasów prezydentury Nixona, ale także dostarcza szerokiego kontekstu historycznego na temat wydarzeń, które ukształtowały współczesny świat. Co więcej, piękne otoczenie muzeum i jego nowoczesne zaplecze sprawiają, że jest to miejsce idealne na spędzenie dnia z rodziną lub przyjaciółmi.

Największe atrakcje Biblioteki Prezydenckiej i Muzeum

YORBA LINDA CALIFORNIA - JULY 2019: Nixon's Birthplace and Childhood Home (front), Richard Nixon Presidential Library and Museum in July 2019 in Yorba Linda. Nixon was born in the family home.
autentyczny dom Richarda Nixona, Muzeum., licencja: shutterstock/By Pamela Brick

Jedną z największych atrakcji muzeum jest oryginalny helikopter prezydencki Sikorsky VH-3A „Sea King”, który służył Nixona podczas jego prezydentury. Innym bardzo popularnym eksponatem jest replika Gabinetu Owalnego z czasów prezydentury Nixona, która pozwala odwiedzającym poczuć się jak w Białym Domu. Nie można też zapomnieć o specjalnych wystawach czasowych, które nierzadko goszczą w muzeum, prezentując różne aspekty amerykańskiej historii i kultury.

Bilet wstępu do Biblioteki Prezydenckiej i Muzeum Richarda Nixona

Planując wizytę w Bibliotece Prezydenckiej i Muzeum, warto z wyprzedzeniem zakupić bilety. Cena biletu wstępu zaczyna się od 65 zł, co jest niewielką kwotą w porównaniu z bogactwem doświadczeń, jakie oferuje muzeum. Bilety można zakupić szybko i wygodnie online na stronie Tiqets.com. 

Godziny otwarcia Biblioteki Prezydenckiej i Muzeum

Bibliotekę Prezydencką i Muzeum można zwiedzać codziennie z wyjątkiem niektórych świąt. Od poniedziałku do soboty muzeum można zwiedzać od 10:00 do 17:00, natomiast w niedziele od 11:00 do 17:00. 

Poprzedni

Academy Museum of Motion Pictures w Los Angeles, bilety

Griffith Observatory, zwiedzanie, jak dojechać, bilety

Następny

Dodaj komentarz