Diabelski młyn i Park rozrywki Pacific Park w Santa Monica, bilety

12 czerwca, 2024 Tagi , , , ,

Pacific Park to klasyczny amerykański park rozrywki na molo w Santa Monica. Park jest popularny zarówno wśród dzieci, jak i dorosłych oraz przyciąga miliony odwiedzających każdego roku. Oprócz ekscytujących przejażdżek nad oceanem, oferuje on również akwarium, diabelski młyn, gry zręcznościowe i sklepy z pamiątkami. Wiele barów i restauracji serwuje typowe amerykańskie potrawy, takie jak hamburgery czy tacos. Planujesz zobaczyć Park rozrywki Pacific Park w Santa Monica? Czytaj dalej, aby dowiedzieć się więcej o atrakcjach czekających na Ciebie w tym miejscu.

Gdzie znajduje się Diabelski młyn i Park rozrywki Pacific Park?

Położony na słynnym na całym świecie molo w Santa Monica, Pacific Park jest jedynym parkiem rozrywki na Zachodnim Wybrzeżu! Dokładny adres Parku rozrywki Pacific Park w Santa Monica to: 380 Santa Monica Pier, Santa Monica, CA 90401, USA.

Los Angeles, California, United States - 12.1.2023 - Santa Monica Pier At California In Los Angeles United States. Editorial Special Selection. Amusement Park Harbor Scenery.
Pacific Park w Santa Monica nocą, Los Angeles, licencja: shutterstock/By Cristian Lourenco

Jak dojechać do Parku rozrywki Pacific Park?

Najlepszym sposobem na dotarcie do Pacific Park jest metro, a dokładnie linia Metro Rail Expo Line z centrum LA do Santa Monica. Podróż zajmuje mniej niż godzinę. Jazda samochodem także jest możliwa, ale musisz być przygotowanym na słynny ruch uliczny w Los Angeles. Po dotarciu do Santa Monica najlepiej jest poruszać się pieszo. Możesz także wypożyczyć rower, rolki lub hulajnogę elektryczną na molo lub przy plaży.

Molo znajduje się w centrum Santa Monica i jest łatwo dostępne pieszo ze wszystkich hoteli w centrum Santa Monica, a także z Santa Monica Place i Third Street Promenade. Wystarczy spojrzeć w stronę morza i dojść do Ocean Avenue. Aby dojść do molo z centrum miasta, najlepiej przejść pod historycznym znakiem Santa Monica Pier and Yacht Harbor przy Ocean i Colorado, a następnie zejść mostem na molo.

Historia i ciekawostki na temat Parku rozrywki Pacific Park

Molo w Santa Monica otwarto w 1909 roku. Służyło ono głównie do odprowadzania rur kanalizacyjnych poza falochrony i nie posiadało wówczas żadnych udogodnień. W 1916 roku Charles I. D. Looff, który zbudował pierwszą karuzelę na Coney Island, rozpoczął budowę sąsiedniego molo znanego jako Pleasure Pier do użytku jako park rozrywki. Oba mola są obecnie uważane za część Santa Monica Pier. Atrakcje na Pleasure Pier ostatecznie obejmowały budynek Santa Monica Looff Hippodrome (który wpisano do Krajowego Rejestru Miejsc Historycznych), drewnianą kolejkę górską Blue Streak Racer (którą zakupiono od nieistniejącego parku rozrywki Wonderland w San Diego), karuzele, organy Wurlitzera i inne atrakcje.

LA, CA, USA - 12 07 22: Ferris Wheel at Pacific Park in Santa Monica Pier
Diabelski Młyn w Pacific Park na Santa Monica Pier, licencja: shutterstock/By Giuseppe da Mota

Pleasure Pier dobrze prosperowało w latach 20. ubiegłego wieku, ale podupadło podczas Wielkiego Kryzysu. W latach trzydziestych XX wieku molo było wykorzystywane głównie jako przystań promowa. Wówczas też większość molo została zamknięta, a jego największe atrakcje sprzedane.

W 1989 roku Pier Restoration Corporation postanowiła przekształcić molo w całoroczny obiekt komercyjny z licznymi atrakcjami parku rozrywki, sklepami z pamiątkami, klubami nocnymi z rozrywką na żywo i restauracjami. Miejsce to miało przypominać czasy swojej świetności w latach dwudziestych i trzydziestych XX wieku. Obecny park o powierzchni 0,81 ha otwarto w 1996 roku jako rodzinny park rozrywki.

Zwiedzanie Parku rozrywki Pacific Park

Park rozrywki Pacific Park spodoba się tym, którzy szukają autentycznych kalifornijskich atrakcji. W Pacific Park znajduje się łącznie trzynaście przejażdżek, w tym pierwszy i jedyny na świecie diabelski młyn zasilany energią słoneczną. Zapewnia on niesamowity widok na Ocean Spokojny i kolejkę górską, która okrąża większość parku. Pacific Park oferuje także liczne punkty gastronomiczne i handlowe nad oceanem.

Warto wiedzieć, że Pacific Park pojawił się w ponad 500 filmach i programach telewizyjnych, takich jak Fat Albert, Hannah Montana, Kidsongs, 90210 oraz Bean i The Tonight Show with Jay Leno. W 2020 roku pojawił się w identyfikacji otwierającej kanał telewizyjny Sky Comedy.

Dlaczego warto odwiedzić Park rozrywki Pacific Park?

Ekscytująca zabawa i gry to nie jedyne atrakcje Pacific Park. Samo molo ma ponad 100 lat i jest godnym uwagi zabytkiem Kalifornii. Z przystani można podziwiać spektakularne widoki na ocean i plażę Santa Monica. Tak więc, podczas następnej podróży do Los Angeles, pamiętaj, aby uwzględnić malowniczy Pacific Park w swoich planach podróży.

Największe atrakcje Parku rozrywki Pacific Park

Los Angeles, USA. May 10, 2023. Panoramic view of the Santa Monica Beach and the Pier
Panoramiczny widok na Santa Monica Pier, licencja: shutterstock/By aerial-film-studio

Pacific Park w Los Angeles oferuje 12 atrakcji dla odwiedzających w każdym wieku. Aby podziwiać niezrównane widoki na wybrzeże południowej Kalifornii, przejedź się słynnym kołem Pacific Wheel. Jest to jedyny na świecie diabelski młyn zasilany energią słoneczną, który unosi się nad Santa Monica Pier. Choć jest to romantyczne doświadczenie o każdej porze dnia, jest ono szczególnie wspaniałe o zachodzie słońca. Diabelski młyn jest również wyposażony w 174 000 świateł LED.

West Coaster jest jedyną kolejką górską na zachodnim wybrzeżu, która znajduje się na tle Oceanu Spokojnego.
Młodsze dzieci mogą spróbować swoich sił na kręcącym się Shark Frenzy, kołyszącym się Sea Dragon lub szybko wirującym Inkie’s Scrambler. Sprawdź także swoje umiejętności w celowaniu oraz rzucaniu.

Bilety i ceny do Parku rozrywki Pacific Park

Wstęp do Pacific Park jest bezpłatny – płaci się jedynie za jazdę. Przejażdżki i atrakcje są wyceniane indywidualnie. Wahają się od 8 do 15 USD. Możesz zaoszczędź więcej jeśli planujesz spędzić tu cały dzień, dzięki opasce Unlimited Ride Wristband. Bilety można kupić online lub bezpośrednio w kasie.

Godziny otwarcia Parku rozrywki Pacific Park

Pacific Park czynny jest codziennie. Od piątku do niedzieli otwarty jest w godzinach 11:00–22:00, natomiast w pozostałe dni w 12:00–19:00.

Poprzedni

Ścieżka rowerowa South Bay Bicycle Trail i zwiedzanie wybrzeża

Życie nocne w Beverly Hills, najlepsze kluby

Następny

Dodaj komentarz