Filmy kręcone w Los Angeles, lista najlepszych

23 września, 2024 Tagi , , , ,

Los Angeles – najludniejsze miasto amerykańskiego stanu Kalifornia. Jednocześnie drugie pod względem ludności miasto w Stanach Zjednoczonych. Nie ma przypadku w tym, że podczas wakacji jest to często wybierany kierunek. Warto jednak teraz, abyśmy spojrzeli na rzeczywistość z nieco innej perspektywy. Los Angeles jest miastem, w którym nakręcono mnóstwo filmów – jakie z nich były najlepsze?

Lista najlepszych filmów nagrywanych w Los Angeles

Historia kinematografii w tym mieście to temat, którym spokojnie można obdzielić niejeden tekst. Jeśli chodzi o tematykę, możemy mówić o niemałym zróżnicowaniu. Dlatego też nie ma sensu porównywać różnych gatunków. Każdy gatunek jest na swój sposób wyjątkowy. Wystarczy zwrócić uwagę na oczekiwania odbiorców – jedni spojrzą w stronę komedii, inni będą szukać filmów akcji lub jeszcze czegoś innego. Warto też pamiętać o tym, że mowa o historii, w przypadku której przed nami jeszcze wiele interesujących rozdziałów. Los Angeles było, jest i prawdopodobnie jeszcze długo będzie miejscem różnego rodzaju produkcji.

Niemniej jednak są filmy, o których bezwzględnie wypada przypomnieć. Co nagrywano w Los Angeles?

„Dzień próby”

New,York,,Ny, ,May,26,,2022:,Denzel,Washington,Attends
Denzel Washington , fot. shutterstock.com

Na początek prawdziwy dreszczowiec, czyli „Dzień próby”. Fabuła dotyczy młodego policjanta, którego marzeniem była kariera detektywa do spraw narkotyków w Los Angeles. Jak to jednak często bywa, w pewnym momencie idealizm konfrontuje się z rzeczywistością. W przypadku tego filmu możemy rozmawiać o sierżancie, który stawia na radykalne metody dochodzeniowe. Metody, które nie mają nic wspólnego z obowiązującym prawem. W obsadzie jest m.in. Denzel Washington, Ethan Hawke, Eva Mendes czy Snoop Dogg.

„Chłopaki z sąsiedztwa”

Los,Angeles, ,Jan,27:,Cuba,Gooding,Jr,,Courtney,B
Cuba Gooding Jr z Chłopaków z sąsiedztwa, fot. shutterstock.com

Chłopaki z sąsiedztwa to kolejny film, który możemy zaliczyć do grona kryminałów. Fabuła koncentruje się na trzech czarnoskórych przyjaciołach, którzy decydują się na zamieszkanie w getcie w Los Angeles. Każdy dzień jest walką o przetrwanie i marzeniem o tym, aby wyrwać się do lepszego świata. Jak się jednak w pewnym momencie okazuje, może być znacznie gorzej – w końcu nie ma nic ważniejszego niż śmierć bliskiej osoby. Czy jednak zemsta to odpowiedni pomysł? W obsadzie m.in. Cuba Gooding jr., Laurence Fishburne czy Ice Cube.

„Najlepsze lata”

Niby „Najlepsze lata”, ale jednak możemy mówić o dramacie. Dramacie, w którym są też jednak elementy komediowe. Głównym bohaterem jest 13-latek imieniem Steve. Chłopak czuje się przytłoczony atmosferą rodzinnego domu. Wychowywany wyłącznie przez matkę i na dodatek jest skonfliktowany ze starszym bratem – brakuje mu kogoś, z kim mógłby podzielić się tym, co go trapi. Tak też nasz Steve szuka ujścia w muzyce i deskorolce. Na dodatek w pewnym momencie dołącza do grupy, w której jest wyraźnie najmłodszy. Dokąd zaprowadzą go nowe znajomości? W obsadzie m.in. Katherine Waterson czy Lucas Hedges.

„40-letni prawiczek”

Los,Angeles,,Ca, ,October,6,,2014:,Steve,Carell,At
Steve Carell, fot shutterstock.com

40-letni prawiczek to przykład filmu, w którym już po przeczytaniu tytułu mniej więcej wiemy, czego należy się spodziewać. Jest to film fabularny, którego główny bohater to Andy Stitzer. Ten miły i uprzejmy mężczyzna mieszka samotnie. Za jego największą wadę można uznać patologiczną nieśmiałość w stosunku do kobiet. Stąd też jest 40-letnim prawiczkiem, o czym nie wiedzą jego znajomi. Niemniej jednak ten stan rzeczy w pewnym momencie ulega zmianie i tym samym koledzy Slitzera zaczynają dążyć do tego, aby ten przełamał impas w relacjach z kobietami. Andy patrzy na to inaczej, ale pod wpływem poznania Trish jego podejście się zmienia. W głównej roli Steve Carell, w obsadzie m.in. Catherine Keener, Paul Rudd czy Romany Malco.

Dla każdego coś ciekawego

Kiedy patrzy się na filmy kręcone w Los Angeles, można odnieść wrażenie, że mamy do czynienia z ofertą dla wszystkich. Nie ma koncentracji na jednym gatunku – poruszano tematy poważne, jak i zabawne. Oczywiście nie można też zapomnieć o tym, co najistotniejsze – przełożenie pomysłu na ekran. Bardzo często mamy do czynienia z historiami, które po prostu wciągają. Co więcej, są to historie, które można sobie przypomnieć lub też dopiero poznać (wystarczy zainteresować się ofertami platform streamingowych).

Poprzedni

Gwiazdy filmowe mieszkające w Los Angeles

Dodaj komentarz