Ile kosztują wakacje w Los Angeles – co warto wiedzieć?

6 maja, 2024 Tagi , , , , , , , , , , , ,

Jedną z podstawowych rzeczy rozważanych przez turystów przy wybieraniu wakacyjnej destynacji jest ich koszt. Choć wakacje w Los Angeles nie uchodzą za najtańsze, z całą pewnością nie są też tymi najbardziej kosztownymi. Wiele w tym wszystkim zależy przede wszystkim od Twoich wyborów – tak w kontekście lotów, jak i noclegów czy jedzenia. Ile zatem możesz wydać udając się do Miasta Aniołów? Czytaj nasz dzisiejszy wpis, a wszystkiego się dowiesz.

Koszt lotów do Los Angeles z Polski

Airplane is flying in colorful sky over the city at night. Landscape with passenger airplane, skyline, purple sky with red and pink clouds. Aircraft is landing at sunset. Aerial view. Transport
Samolot lecący nad miastem o zachodzie słońca, licencja: shutterstock/By Denis+Belitsky

Najbardziej standardowa cena lotów z Polski do Los Angeles oscyluje w granicach 3000 złotych za lot w obie strony. Najdroższe będą przy tym połączenia bezpośrednie, które są wykonywane na trasie z Warszawy właśnie do Miasta Aniołów. Ich ceny mogą sięgać nawet 4 tysięcy. Jeśli będziesz odpowiednio cierpliwy, a przy tym będziesz też na bieżąco śledził zmiany w cennikach oraz zdecydujesz się na konkretny termin odpowiednio wcześnie, będziesz mógł zredukować cenę nawet do 2300 złotych. Aby zaoszczędzić jak najwięcej, zakup bilet osobno na lot do Los Angeles i lot powrotny. To da Ci większą swobodę w wyborze opcji najciekawszej i najbardziej opłacalnej.

Pamiętaj: na cenę lotu wpływ ma wiele czynników, w tym między innymi dokładny termin wylotu. Taniej będzie zamówić bilet kilka miesięcy przed. Najtańszą opcją są z kolei propozycje “last minute”, z wylotem za kilka dni. W ich przypadku jednak będziesz musiał szybko znaleźć opcję noclegową. Zadbaj o to, by takie rozwiązanie było dla Ciebie po prostu opłacalne.

Ceny hoteli w Los Angeles

Los Angeles jest miastem, które otwiera przed Tobą całe mnóstwo opcji noclegowych. To sprawia, że możesz bez problemu wybrać taką, która wpisze się w Twój budżet – bez chodzenia na kompromisy w kontekście jakości. Najlepsze hotele w Los Angeles wcale nie muszą być najdroższe – wiele jednak zależy od Twoich oczekiwań, wymagań oraz planów związanych z pobytem, w tym przede wszystkim lokalizacją docelową.

Los Angeles California staples center
W Los Angeles znaleźć można całe mnóstwo noclegów, licencja: shutterstock/By Larry+Gibson

Jeśli nie uznajesz kompromisów i chcesz mieć wszystko na miejscu, możesz zdecydować się na wysokiej klasy hotele w Los Angeles, których cena może wynosić nawet 3000 złotych za noc. W ich przypadku będą czekać na Ciebie najwyższej klasy wygody, a Ty będziesz miał łatwy dostęp do każdej części miasta. Hotele możesz jednak zarezerwować nawet w cenie 300-400 złotych za noc (dla dwóch osób). Choć wiele z tych tańszych będzie zlokalizowane w dalszych od centrum miejscach, większość gwarantuje komfortowe warunki pobytu oraz obsługę na najwyższym poziomie. Zdecydowana większość jest też dostępna przez cały rok.

Warto wiedzieć: w przypadku Los Angeles – częściej niż gdziekolwiek indziej – bardzo często organizowane są promocje cenowe. Łatwo jest zatem znaleźć hotel wysokiej jakości w cenie znacznie niższej od standardowej. Podobnie jak w przypadku lotów, tak i tutaj znaczenie ma termin rezerwacji. Tutaj jednak nie obowiązuje zasada “im wcześniej, tym lepiej”.

Ceny jedzenia w Los Angeles

Table with food for USA 4th July Independence Day. Fourth July party or picnic food with chicken wings, fries and beer, decorated with american flags, top view, copy space
Stół z typowo amerykańskim jedzeniem, licencja: shutterstock/By MariaShipakina

Los Angeles jest miastem, w którym znajdziesz całe mnóstwo restauracji i innego rodzaju lokali gastronomicznych. Ich ceny są zróżnicowane, co pozwala Ci samodzielnie określić, na które z nich będziesz w stanie sobie pozwolić. Najtańsze są oczywiście lokale typu fast-food, w przypadku których za pełen zestaw obiadowy zapłacisz około 40 złotych (taniej za opcję bez zestawu). Położone poza centrum restauracje średniej klasy uraczą Cię jednym solidnym posiłkiem za mniej więcej 80 złotych, natomiast bardziej prestiżowe lokale będą od Ciebie wymagały wydatku rzędu 300-400 złotych za dwudaniowy posiłek za dwóch osób. Pamiętaj przy tym, że to ceny orientacyjne, a wszystko zależy od tego, na jakie danie się zdecydujesz. Można jednak śmiało powiedzieć, że restauracje dają Ci swobodę wyboru tak w kontekście tego, co chcesz zjeść, jak i tego, ile będziesz chciał na to wydać.

Oczywiście jedzenia w Los Angeles nie musisz jeść wyłącznie w restauracjach. Możesz przygotowywać je na własną rękę – z całą pewnością wyjdzie Cię to taniej. Ceny produktów w tutejszych supermarketach są wyższe od tych w Polsce, jednak nie są one wyjątkowo wygórowane. Za świeży chleb na przykład zapłacisz tutaj około 16 złotych, natomiast za kilogram piersi z kurczaka – 48 złotych. Oczywiście w sklepach znajdziesz również produkty gotowe, do samodzielnego odgrzania. Ich ceny wahają się (20-40 złotych), jednak zawsze będą one opcją tańszą niż obiady w restauracjach.

Ceny atrakcji w Los Angeles

Universal Studios, Hollywood, California, USA
Universal Studios w Hollywood w stanie Kalifornia, licencja: shutterstock/By vidu

Los Angeles jest miastem obfitującym w atrakcje, których wybór możesz oprzeć nie tylko o swoje preferencje, ale też możliwości finansowe. Większość atrakcji oferuje różne “plany”, dzięki którym możesz doświadczyć ich w inny sposób. Tak oto przykładowa wizyta w studio Warner Bros. z przewodnikiem może kosztować 300 złotych za osobę. Jeśli jednak dopłacisz 200 złotych, będziesz mógł wzbogacić ją o wycieczkę po domach gwiazd. Bilet wstępu do zwiedzania (samodzielnego) Universal Studios – 440 złotych.Tańszą opcją będzie bilet wstępu do Madame Tussauds w Hollywood – to około 150 złotych za osobę. Świetna wycieczka lotnicza nad Hollywood kosztuje około 1300 złotych za dwie osoby, natomiast wizyta w muzeum na pancerniku Iowa kosztuje 120 złotych. Bardzo tanie jest te odwiedzenie Muzeum Grammy, które kosztuje około 70 złotych za osobę. Wycieczka konna po Hollywood Trail to wydatek rzędu 500 złotych za osobę (czas jej trwania to dwie godziny). 

Oczywiście dysponując większymi środkami finansowymi, będziesz mógł postawić na większe i bardziej kompleksowe wycieczki, często będące pakietem pojedynczych atrakcji. Jedno w tym wszystkim jest jednak pewne – większość atrakcji w Los Angeles powinna sprostać Twoim oczekiwaniom finansowym i pozwolić Ci cieszyć się wszystkim tym, co oferuje Miasto Aniołów. Bez zbytniego przejmowania się kwestiami finansowymi.

Podsumowanie

Los Angeles jest jednym z najpopularniejszych miast w Stanach Zjednoczonych. Zjeżdżają tutaj nie tylko przyjezdni z Europy, ale i mieszkańcy innych regionów USA oraz innych kontynentów. Choć mogłoby to sugerować, że jest tu drogo, tak właściwie nie jest to regułą. Oczywiście, Twoje wakacje mogą być drogie. Jeśli jednak odpowiednio je zaplanujesz i zdecydujesz się na opcje (nie tylko noclegowe, ale i chociażby żywieniowe) bardziej oszczędne, będziesz w stanie cieszyć się z wszystkich tutejszych atrakcji – bez nadmiernego nadwyrężania swojego budżetu. Zanim zatem wyruszysz w swoją podróż, wszystko dokładnie przemyśl. Tak, abyś był w stanie zmieścić się w tym rejonie podanych przez nas widełek cenowych, który najbardziej wpisze się w Twoje oczekiwania i wymagania.

Autor: Paweł Ryszka – pasjonata podróży nietypowych, skupiający się wyłącznie na miejscach bliskich jego sercu. Podróżuje zawsze z rowerem u boku, celując przede wszystkim w lokalizacje klimatyczne, pozwalające na budowanie nietypowych wspomnień. Prywatnie zajmuje się szeroko pojętym IT, wypełnianiem stron treściami, tworzeniem witryn i sklepów internetowych. W podróży szuka ucieczki od szarej i nudnej codzienności.

Poprzedni

Wynajęcie samochodu w Los Angeles – polecane wypożyczalnie

TOP 10 atrakcji w Los Angeles – co zobaczyć i zwiedzić?

Następny

Dodaj komentarz