Jak tanio zwiedzić Los Angeles? – przewodnik, atrakcje

5 czerwca, 2024 Tagi , , , , , , , , , , ,

Niemal każdy kojarzy wycieczkę do Stanów Zjednoczonych, w tym również do Los Angeles, z czymś dość kosztownym. Rzeczywiście – bilety potrafią kosztować naprawdę dużo, a nieuważny turysta jest w stanie wydać mnóstwo pieniędzy tylko dlatego, że nie przygotował się do swojego wyjazdu. W tych przygotowaniach postanowiliśmy pomóc my, w dzisiejszym wpisie przedstawiając porady związane z oszczędnym pobytem w LA, jak również polecając te atrakcje, które dadzą Ci wiele, a za które nie będziesz musiał płacić krocia. Zainteresowany? Czytaj dalej i spędź swój czas w Mieście Aniołów w sposób atrakcyjny – bez wydawania na to wszystkich swoich oszczędności.

Jak tanio zwiedzić Los Angeles? – cenne porady

Los Angeles wcale nie musi być drogim miastem. Wiele tutaj zależy od Ciebie i Twojego podejścia do jego zwiedzania. Na wielu rzeczach jesteś w stanie zaoszczędzić – w dodatku wyłącznie na wybieraniu opcji tańszych, ale niekoniecznie wymagających chodzenia na kompromisy jakościowe i komfortowe. Poniżej publikujemy kilka cennych porad, których warto się trzymać chcąc wydać w tym miejscu stosunkowo niedużo.

1. Zainwestuj w TAP card lub podróżuj rowerem

Podróżowanie transportem publicznym to opcja najbardziej ekonomiczna – ten w LA pozwala Ci bowiem szybko dostać się tam, gdzie potrzebujesz. Jeśli zamierzasz z niego korzystać, koniecznie postaw na TAP Card. To karta, którą doładowujesz chcąc korzystać z Metra i wielu tutejszych autobusów (oferowanych przez Metro). Za jeden przejazd przy użyciu karty zapłacisz 1,75$ (z dwiema godzinami na przesiadkę w autobus – za darmo!). Co istotne, karta nie pozwoli Ci zapłacić więcej niż 5$ dziennie lub 18$ tygodniowo. Jeśli przekroczysz ten limit, każdy kolejny Twój przejazd będzie darmowy. To świetna opcja, jeśli zamierzasz spędzić tutaj tydzień.

Świetną i tanią opcją jest też podróżowanie rowerem publicznym (funkcjonującym tak, jak wiele systemów w Polsce). Szczególnie opłacalne jest postawienie na… 30-dniowy dostęp. 17$ pozwoli Ci podróżować rowerem za darmo (przez 30 minut w ramach jednego wypożyczenia). Dzięki temu dostaniesz się praktycznie wszędzie i bardzo szybko. Pamiętaj, aby oddawać rower przed upłynięciem limitu. Później za każde 30 minut płacisz bowiem 1,75$. Oczywiście po zakończeniu wypożyczenia, możesz rozpocząć nowe za darmo.

Pamiętaj: rowerami po Los Angeles mogą jeździć osoby przynajmniej 16-letnie. Do 18. roku życia muszą przebywać pod opieką rodzica lub opiekuna.

2. Spakuj się odpowiednio

Właściwe spakowanie pozwoli Ci uniknąć konieczności kupowania niekoniecznie tanich rzeczy. Spakuj adapter do kontaktów (US – EU), krem do opalania, a także wszystko to, co potencjalnie przyda Ci się w czasie Twojej wycieczki. Weź przy tym pod uwagę również to, co zamierzasz robić w jej trakcie.

3. Zaplanuj wizytę na odpowiedni czas

Jeśli chcesz uczynić swoją wizytę w Los Angeles ekonomiczną, rozważ odwiedzenie tego miejsca poza sezonem. Nie myśl przy tym, że będziesz musiał chodzić przy tym na kompromisy. Pogoda w Los Angeles praktycznie zawsze jest fenomenalna (również zimą), a gdy pada deszcz wciąż masz do dyspozycji mnóstwo atrakcji wewnątrz zamkniętych pomieszczeń. Wczesna wiosna oraz zima to czas, w którym możesz liczyć na tańsze loty, ale też niższe ceny w wielu miejscach w samym LA.

4. Postaw na ekonomiczny hotel

Wycieczka do Los Angeles rzadko kiedy zakłada siedzenie w hotelu czy kurorcie (tak, jak to często bywa z popularnymi lokalizacjami wakacyjnymi – Egiptem, Turcją czy Chorwacją). Jesteśmy przekonani, że będziesz chciał zwiedzić jak najwięcej, a hotel będziesz traktował wyłącznie jako miejsce do spania i przechowywania rzeczy. Jeśli tak rzeczywiście jest, możesz pójść na pewnego rodzaju kompromisy i wybrać najtańszy możliwy hotel. Propozycje takowych znajdziesz również na łamach naszego serwisu.

5. Jedz tam, gdzie jedzą mieszkańcy

Jak to mówią w Ameryce, “When in Rome, do as the Romans do”, czyli “Kiedy jesteś w Rzymie, rób to, co Rzymianie”. To świetne streszczenie naszej kolejnej porady związanej z oszczędnym spędzaniem czasu w LA. Lokalsi wybierają restauracje przystępne dla siebie. Podążając za nimi i celując w lokale popularne wśród Amerykanów, z całą pewnością zaoszczędzisz. Nie musisz stołować się w centrum, a LA oferuje doskonałe fuck trucki oraz fenomenalne Chinatown, w którym na pewno znajdziesz coś taniego.

Tanie atrakcje w Los Angeles

Jednym ze sposobów na zaoszczędzenie na pobycie w Los Angeles jest umiejętna selekcja atrakcji, z których się korzysta. W LA znaleźć możesz wiele atrakcyjnych miejsc, które zobaczysz albo za niską opłatą, albo też całkowicie bezpłatnie. Poniżej przedstawiamy kilka naszych propozycji. Po więcej, zachęcamy do zapoznania się z innym naszym artykułem, przedstawiającym darmowe atrakcje w Los Angeles.

  • Hollywood Walk of Fame – najbardziej popularna promenada z gwiazdami należącymi do światowej klasy gwiazd, w tym aktorów czy modelek,
  • Venice Beach – fenomenalna plaża, a właściwie bardzo rozległy obszar z wieloma darmowymi atrakcjami, w tym boiskami do gry, ale też świetnym molo, skateparkiem oraz oczywiście piaskiem do swobodnego wykorzytania,
  • wizyta w Universal Studios / Warner Bros. Studios – choć nie są to najtańsze atrakcje, stosunek ceny do jakości (i ilości poświęconego na nich czasu) jest w ich przypadku znakomity,
  • obserwatorium Griffitha – jest to najpopularniejsze obserwatorium astronomiczne na świecie i jedna z tych ikon Los Angeles, obok których nie można przejść obojętnie. To też miejsce, które jak najbardziej zasługuje na uwagę i poświęcenie mu należytej ilości czasu,
  • Hollywood Sign – będąc w Los Angeles, wręcz musisz zrobić zdjęcie znakowi Hollywood, który możesz zobaczyć z wielu różnych perspektyw. Jest to oczywiście w pełni darmowe,
  • Santa Monica Pier – molo w Santa Monica to fenomenalna i darmowa atrakcja, która zachwyci Cię w każdym możliwym detalu. Jeśli będziesz miał budżet, będziesz mógł skorzystać z przejażdżki kolejką górską lub diabelskim młynem. Miejsce to to również okazja na plażowanie. Darmowe, oczywiście.

Pamiętaj, że Los Angeles to miejsce bardzo rozległe, w obrębie którego znajdziesz mnóstwo innych atrakcji. Przejrzyj nasz serwis, a z pewnością zainspirujesz się i znajdziesz takie, które najlepiej wpiszą się w rejon Twoich zainteresowań.

Podsumowanie

Choć wakacje w Los Angeles przez wielu nie są uważane za najtańsze, tak naprawdę można zadbać o to, by spełniły własne oczekiwania pod względem finansowym. Chcąc uczynić z nich podróż przystępną finansową, będziesz musiał odpowiednio wyselekcjonować atrakcje, a także zadbać o tanie przemieszczanie się i zrezygnowanie z tych rzeczy, które są po prostu zbyt drogie. Umiejętnie planując swój wyjazd nie będziesz musiał nerwowo śledzić swojego stanu konta w jego trakcie, ciesząc się ze spędzania czasu w tak unikalnym i atrakcyjnym miejscu.

Autor: Paweł Ryszka – pasjonata podróży nietypowych, skupiający się wyłącznie na miejscach bliskich jego sercu. Podróżuje zawsze z rowerem u boku, celując przede wszystkim w lokalizacje klimatyczne, pozwalające na budowanie nietypowych wspomnień. Prywatnie zajmuje się szeroko pojętym IT, wypełnianiem stron treściami, tworzeniem witryn i sklepów internetowych. W podróży szuka ucieczki od szarej i nudnej codzienności.

Poprzedni

Najciekawsze darmowe atrakcje w Los Angeles

Najbardziej Instagramowe miejsca w Los Angeles – sprawdź!

Następny

Dodaj komentarz