Jesień w Los Angeles – pogoda we wrześniu, październiku i listopadzie

6 maja, 2024 Tagi , , , , , ,

Los Angeles przez wiele osób jest uważane za jedno z najatrakcyjniejszych miast Stanów Zjednoczonych, które wręcz trzeba odwiedzić w czasie swojego pobytu w USA. Znajdujące się w Kalifornii, słynie z wielu różnorakich atrakcji i przepięknych różnorodności na każdym możliwym polu. Jak jednak wypada jeśli chodzi o pogodę? Na co możesz liczyć odwiedzając je jesienią? Czy powinieneś wziąć ze sobą kurtkę i czy będziesz w stanie korzystać z uroków wody? Odpowiedzi na te wszystkie pytania szukaj w naszym dzisiejszym wpisie. 

Temperatury i pogoda w Los Angeles na jesień

Los Angeles Santa Monica pier California
Jesienią słońce w Los Angeles zachodzi nieco wcześnioej , licencja: shutterstock/By Larry+Gibson

Jeśli chodzi o aurę, w Los Angeles jesienią niemal przez cały czas świeci słońce. Podobnie jak w całej Kalifornii, deszcz pada tutaj niezwykle rzadko. Wybierając się tutaj masz więc pewność, że spotkasz się z przyjaznymi warunkami atmosferycznymi.

Najpiękniejszym, a jednocześnie najcieplejszym z jesiennych miesięcy jest wrzesień, w przypadku którego utrzymują się letnie temperatury. Powietrze za dnia utrzymuje temperaturę aż 28°C, przy czym w południe potrafi przekroczyć 30°C. Chmur jest niewiele, co sprawia, że docenisz chłodniejsze wieczory. W nocy bowiem temperatura powietrza wynosi średnio 19°C. Co najbardziej zwraca uwagę to liczba słonecznych godzin w czasie dnia, w których we wrześniu jest dziewięć. Choć to znacznie mniej niż w miesiącach letnich, na pewno pozwala to na długie zwiedzanie i cieszenie się słocem.

Nieco zimniejszym miesiącem jest październik, w którym powietrze osiąga średnią temperaturę 26°C. Upały nie doskwierają, również w samo południe. Chłodne są już natomiast noce. 16°C to średnia temperatura. Wciąż jednak jest to przyjemny chłód, który na pewno pozwala odpocząć po całym dniu zwiedzania. W październiku możesz liczyć na osiem godzin ze słońcem.

Listopad jest już miesiącem znacznie chłodniejszym. Możesz wtedy liczyć na temperaturę powietrza osiągającą średnio 22°C (w południe jest oczywiście cieplej, zwykle 25°C). W nocy może być konieczne noszenie kurtki – 12°C to dość mało. Nawet przy tak ciepłym powietrzu, z jakim ma się do czynienia w Kalifornii. Listopad jest jednym z trzech miesięcy (obok grudnia i styczna) z najmniejszą liczbą słonecznych godzin. Słońcem możesz się cieszyć przez zaledwie siedem godzin w ciągu dnia.

Temperatury wody w Los Angeles na jesień

Los Angeles to oczywiście nie tylko fantastyczne miasto do zwiedzania, które może pochłonąć Cię bez reszty, ale też fenomenalne plaże, na których będziesz w stanie wypocząć (lub skosztować uroku sportów wodnych). LA słynie z wielu aktywności typowo wodnych – a jesienią wcale nie będziesz musiał zadowolić się tylko leżeniem na plaży.

Aerial view of the shoreline in Venice Beach, CA
Wybrzeże Venice Beach w Kalifornii, licencja: shutterstock/By mnemosyne

Ze wszystkich jesiennych miesięcy, to wrzesień oferuje najwyższą temperaturę wody – wynosi ona średnio 20°C. Niczym nie różni się ona zatem od miesięcy letnich, gwarantując komfortowe warunki do pływania i uprawiania sportów wodnych.

Jeśli chodzi październik, średnia temperatura wody utrzymuje się w jego trakcie na poziomie 19°C. Wciąż zatem jest bardzo ciepło. Listopad to stopień mniej (18°C) – wciąż jednak należy pamiętać, że jest to średnia wartość. Zdarzają się zatem dni, gdy woda jest zimniejsza, ale i znacznie cieplejsza.

Czy warto jechać do Los Angeles na jesień?

Los Angeles jest jednym z tych amerykańskich miast, które praktycznie przez cały rok stanowią naprawdę atrakcyjną destynację podróży – czy to tej mającej na celu aktywne zwiedzanie, czy też takiej, której głównym założeniem jest relaks i wylegiwanie się na plaży. Jesień jest wręcz idealnym czasem na swoją wycieczkę. Pogoda jest wtedy fenomenalna, natomiast jako że nie jest to okres popularny turystycznie, samo miasto jest znacznie mniej zatłoczone przez turystów, a na tutejszych plażach znacznie łatwiej jest znaleźć wolne miejsce do relaksu.

Oczywiście musisz pamiętać, że jesienią w Los Angeles temperatury powietrza i wody są nieco niższe – nie są to jednak poziomy, których nie dałoby się zaakceptować. Największy wpływ na Twój pobyt z całą pewnością mogą mieć godziny słoneczne w ciągu dnia. Jesienią jest ich mniej niż latem. Znów jednak, jeśli nie masz nic przeciwko ciepłym wieczorom spędzonym w restauracjach, barach i innych tego typu lokalach, wcale nie będzie to dla Ciebie nic złego.

Podsumowanie

Jesień w Los Angeles jest porą roku, którą można uznać za optymalną zarówno do pasywnego, jak i bardziej aktywnego spędzania czasu. Temperatury powietrza utrzymują się w jej trakcie na stosunkowo wysokim poziomie, co sprawia, że z tą porą roku tutaj polubią się zwolennicy ciepła, którzy jednocześnie stronią od dużych upałów. Oczywiście musisz pamiętać, że im bliżej grudnia, tym temperatury bardziej spadają. Planując więc swoją wyprawę, koniecznie weź to pod uwagę i skoreluj to z własnymi preferencjami pod względem najlepszej temperatury. Zwłaszcza jeśli chciałbyś skorzystać z wody.

Autor: Paweł Ryszka – pasjonata podróży nietypowych, skupiający się wyłącznie na miejscach bliskich jego sercu. Podróżuje zawsze z rowerem u boku, celując przede wszystkim w lokalizacje klimatyczne, pozwalające na budowanie nietypowych wspomnień. Prywatnie zajmuje się szeroko pojętym IT, wypełnianiem stron treściami, tworzeniem witryn i sklepów internetowych. W podróży szuka ucieczki od szarej i nudnej codzienności.

Poprzedni

Los Angeles – co warto zobaczyć, hotele, noclegi, plaże i atrakcje

Los Angeles – wycieczka z biurem podróży czy na własną rękę?

Następny

Dodaj komentarz