Los Angeles z dziećmi – darmowe atrakcje, co warto zwiedzić?

7 lipca, 2024 Tagi , , , , , , , , , , ,

Los Angeles to miejsce magiczne, niepodobne do żadnego innego na całym świecie. Wybierając się w nie, z całą pewnością będziesz je chciał pokazać swoim dzieciom. Jak żadne inne buduje ono wspomnienia, uczy samodzielności oraz otwiera umysł na nowe doświadczenia. Co jednak musisz wiedzieć przed wakacjami w gronie rodzinnym właśnie w LA? Na które atrakcje warto się wybrać, by wyrobić finansowo? Te i inne rzeczy powiemy w naszym dzisiejszym wpisie.

Los Angeles z dziećmi – co warto wiedzieć?

Wakacje rodzinne w Los Angeles są czymś, co wymaga uprzedniego rozplanowania. Bez wątpienia w ich trakcie będziesz chciał zobaczyć jak najwięcej, ale też zapewnić całej swojej rodzinie przyjemne, mało problematyczne i po prostu komfortowe spędzanie czasu. Zadbaj o wszystko zawczasu, a na miejscu nie będziesz musiał tracić na to czasu. To pozwoli Ci wykorzystać go bardziej efektywnie. Poniżej – kilka naszych porad związanych z najistotniejszymi aspektami pobytu w LA.

Poruszanie się po Los Angeles z dziećmi

Jedną z kluczowych rzeczy w kontekście komfortowego zwiedzania Los Angeles z dziećmi jest zadbanie o odpowiedni środek lokomocji. Najbardziej polecaną opcją jest wypożyczenie auta na miejscu. To często rozwiązanie najbardziej oszczędne – nie tylko pod kątem budżetu, ale i czasu. Samochód to duża swoboda zwiedzania i znacznie mniej problemów organizacyjnych. To także większa niezależność i większy wybór w kontekście noclegów – również poza miastem.

Jeśli nie masz możliwości wypożyczenia samochodu, będziesz zmuszony do postawienia na transport publiczny. Na Twoje szczęście, ten stoi na wysokim poziomie, a do Twojej dyspozycji jest nowoczesne metro. Z uwagi na kwestie związane z bezpieczeństwem, w wieczornych porach polecamy postawienie na autobusy. Więcej na temat poruszania się po LA mówiliśmy opisując transport publiczny w Los Angeles.

Noclegi w Los Angeles – gdzie najlepiej zamieszkać z dzieckiem?

Los Angeles jest metropolią, która jest doskonale przystosowana do przyjmowania turystów. Również tych przybywających do niej całymi rodzinami. Znajdziesz tutaj mnóstwo hoteli i noclegów, różniących się od siebie tak standardami, jak i oczywiście ceną. Podróżując z dzieckiem, koniecznie postaw na opcję przystosowaną do przyjmowania najmłodszych. Jeśli nie zamierzasz wypożyczyć samochodu, powinieneś celować w nocleg blisko centrum lub transportu publicznego. Będzie on jednak zwykle nieco droższy. Wynajmując własne auto, celuj w obrzeża – wszędzie dostaniesz się szybko i sprawnie, a będzie to opcja znacznie bardziej ekonomiczna.

Inne wskazówki

  • Przygotuj się do wyprawy – wycieczka z dziećmi to zawsze wyzwanie, do którego musisz odpowiednio się przygotować. Pamiętaj, aby odpowiednio nastawić do niej swoje dziecko – zależnie od tego, jaki jest Twój plan na spędzanie czasu. Sam lot do LA potrafi być męczący – i dziecko powinno mieć tego świadomość.
  • Miej świadomość co do wielkości LA. Los Angeles to olbrzymia metropolia, na którą składa się aż pięć hrabstw. Ustal odpowiedni plan i nie oczekuj, że zwiedzisz ją w pełni w kilka dni.
  • Wybierz odpowiednią bazę wypadową. Właściwie wybrany hotel pozwoli Ci zaoszczędzić mnóstwo pieniędzy i czasu. Ten ostatni jest szczególnie ważny przy podróżowaniu z najmłodszymi.
  • Zlokalizuj najważniejsze miejsca w okolicy noclegu. Musisz wiedzieć, gdzie znajduje się szpital, apteka czy też sklep ogólnospożywczy.
  • Pamiętaj, żeby wybierać właściwe atrakcje. Nie wszystko to, co spodoba się Tobie, będzie atrakcyjne z punktu widzenia Twojego dziecka. Miej co do tego świadomość.

Tanie i darmowe atrakcje w Los Angeles – które z nich odwiedzić?

Podróżując z dziećmi, musisz liczyć się z tym, że koszta Twoich wakacji będą znacząco wyższe. Na szczęście jednak Los Angeles to miasto, w którym fantastycznie spędza się czas również w obrębie bezpłatnych atrakcji oraz tych, na które wejście kosztuje grosze. Te często bywają angażujące, zaskakująco ciekawe i na pewno warte zobaczenia. Poniżej przedstawiamy te, które z całą pewnością się spodobają – Tobie i Twoim dzieciom. Jeśli jednak chciałbyś poznać więcej propozycji, koniecznie spójrz na inny nasz artykuł przedstawiający najciekawsze darmowe atrakcje w Los Angeles.

Griffith Observatory

Obserwatorium Griffitha to jedno z najbardziej rozpoznawalnych miejsc w całym Los Angeles, robiących wrażenie tak na dzieciach, jak i dorosłych. To miejsce, z poziomu którego możesz podziwiać panoramę całego miasta, w tym między innymi wzgórza Hollywood, Ocean Spokojny i inne charakterystyczne punkty LA. Na terenie samego obserwatorium znajduje się planetarium. O ile jednak samo obserwatorium jest w pełni bezpłatne, wstęp do planetarium już kosztuje (dzieci do lat 5 wchodzą za darmo!). Jeśli będziesz miał szczęście, na miejscu może odbywać się pokaz piorunów lub inne wydarzenia mające związek z astronomią. To z pewnością jeden z punktów obowiązkowych na mapie LA w czasie wakacji z dziećmi.

Więcej na temat Griffith Observatory, w tym wszystkie atrakcje w jego obrębie, powiedzieliśm w dedykowanym mu artykule – tutaj.

Hollywood Walk of Fame

Będąc w Los Angeles, grzechem byłoby nie odwiedzić słynnego Hollywood Walk of Fame – najbardziej charakterystycznego i znanego chodnika na całym świecie. To miejsce, które może nie zabierze Ci mnóstwo czasu, jednak z całą pewnością urozmaici Twoją wycieczkę. Zwłaszcza że znajduje się w szalenie atrakcyjnej okolicy, z mnóstwem drogich sklepów i rozpoznawalnych witryn (kojarzonych chociażby z filmów). Pamiętaj, że ich oglądanie nic nie kosztuje i nie zmusza Cię do robienia w nich zakupów.

Santa Monica Pier

Molo w Santa Monica jest najprawdopodobniej jedną z najbardziej znanych i rozpoznawalnych atrakcji tego właśnie miasta. To również coś, w czym odnajdzie się tak osoba dorosła, jak i dziecko. Jej najbardziej charakterystycznym elementem jest oczywiście diabelski młyn, choć znajdziesz tutaj również kolejkę górską oraz kilka podobnych atrakcji celowanych przede wszystkim w dzieci. Dorośli w najbliższej okolicy znajdą liczne restauracje, kawiarnie i sklepy z pamiątkami, natomiast czas umili oczywiście przebywanie na tutejszej plaży. Santa Monica Pier wygląda fenomenalnie nocą, gdy rozświetla je naprawdę dużo neonów. W najbliższej okolicy znajdziesz Pacific Park oraz Santa Monica Pier Aquarium Sam wstęp na molo jest całkowicie darmowy – pamiętaj jednak, że wiele spośród atrakcji jest płatne.

Pamiętaj: Santa Monica to nie tylko tutejsze molo, ale i wiele innych atrakcji. Poczytaj u nas, co warto zobaczyć w Santa Monica – dzięki temu wyciśniesz ze swojej wizyty tutaj absolutne maksimum.

City Hall

Jedną z najciekawszych darmowych atrakcji w Los Angeles jest tutejszy ratusz miasta, na którego szczyt jesteś w stanie dostać się widowiskową windą, a z którego jesteś w stanie podziwiać przepiękną panoramę miasta. Atrakcja ta jest całkowicie bezpłatna i daje Ci wgląd na całe miasto (przeszklenie z każdej strony).

Warto wiedzieć: ratusz miasta to jedno z ciekawych miejsc na robienie zdjęć panoramie miasta. Zachęcamy do przejrzenia innych najbardziej instagramowych miejsc w Los Angeles.

La Brea Tar Pits and Museum

Jedno z najpiękniejszych, a jednocześnie najbardziej widowiskowych muzeów, a jednocześnie miejsc, które są w stanie zachwycić najmłodszych, a jednocześnie nie znudzić ich. Na miejscu  znaleźć można wiele skamielin oraz obiektów sprzed naszej ery. Samo w sobie muzeum z całą pewnością ma potencjał do bardzo przyjemnego i efektownego zagospodarowania Twojego wolnego czasu.

Disneyland

Choć nie jest to atrakcja ani darmowa, ani też najtańsza, Disneyland jest czymś, o czym musimy wspomnieć w kontekście wizyty w Los Angeles z dziećmi. Tak naprawdę bowiem jest to miejsce magiczne, które oferuje masę zabawy – wbrew pozorom, nie tylko dla najmłodszych. W cenie jednego biletu masz wstęp na wszystkie atrakcje, a w miejscu tym z powodzeniem możesz spędzić co najmniej dwa dni. Kalifornijski Disneyland istnieje już od przeszło siedmiu dekad i jest jedną z ikon tego regionu świata. Choć jego “kopie” znajdziesz również w Europie, zapewniamy – żadnemu z nich nie jest nawet blisko do niego. W kontekście stosunku jakości atrakcji do jej ceny miejsce to króluje w naszym notowaniu. Zasługuje na wzięcie go pod uwagę w czasie planowania własnego budżetu wakacyjnego.

Podsumowanie

Los Angeles to metropolia, która może uchodzić za “dojrzałą”, a która – jak się okazuje – jest świetnie przystosowana do zwiedzania w towarzystwie dzieci. Mnóstwo darmowych atrakcji pozwoli Ci tworzyć wspomnienia bez nadszarpywania portfela, a świetne restauracje, parki, klimatyczne uliczki oraz przyjaźni ludzie z całą pewnością wpłyną na twoje doświadczenie wakacyjne. Pamiętaj jednak, by do swojej wizyty odpowiednio się przygotować, wszystko planując jeszcze z poziomu Polski. Bycie gotowym na każdą, nawet mało standardową, przypadłość to rzecz szalenie istotna. Zwłaszcza w momencie, w którym u Twojego boku jest dziecko.

Autor: Paweł Ryszka – pasjonata podróży nietypowych, skupiający się wyłącznie na miejscach bliskich jego sercu. Podróżuje zawsze z rowerem u boku, celując przede wszystkim w lokalizacje klimatyczne, pozwalające na budowanie nietypowych wspomnień. Prywatnie zajmuje się szeroko pojętym IT, wypełnianiem stron treściami, tworzeniem witryn i sklepów internetowych. W podróży szuka ucieczki od szarej i nudnej codzienności.

Poprzedni

Co warto zjeść w Los Angeles? – podpowiadamy

Dzielnica Venice Beach – co zobaczyć, jak dojechać, zwiedzanie

Następny

Dodaj komentarz