Muzeum Getty Center w Los Angeles, zwiedzanie, bilety

16 czerwca, 2024 Tagi , , , , , ,

Getty Center w Los Angeles, w Kalifornii to światowej sławy muzeum sztuki, które przyciąga odwiedzających z całego świata. Muzeum posiada obszerną kolekcję sztuki i zawiera eksponaty, które prezentują prace niektórych z najbardziej znanych artystów w historii. Odwiedzając Getty Center, możesz spodziewać się dzieł takich artystów jak na przykład: Rembrandt, Vincent van Gogh oraz Pablo Picasso. Muzeum oferuje również wycieczki z przewodnikiem. Jeśli planujesz wizytę w Muzeum Getty Center, oto kilka przydatnych informacji, które sprawią, że zwiedzanie będzie bardziej komfortowe.

Gdzie znajduje się Muzeum Getty Center w Los Angeles?

LOS ANGELES, CA -31 AUG 2023 – View of the Getty Center, home of the  J. Paul Getty Museum  located in the Brentwood neighborhood of Los Angeles, California.
Getty Center, Los Angeles,, licencja: shutterstock/By EQRoy

Getty Center znajduje się w pięknej okolicy Los Angeles. Odwiedzający mogą wybrać się na spacer po pobliskim Brentwood Country Mart, które jest uroczym centrum handlowym na świeżym powietrzu z wieloma butikami i restauracjami. Poza tym, w pobliżu znajduje się Skirball Cultural Center, które jest doskonałym miejscem do poznania historii i kultury żydowskiej. Dokładny adres, który musisz wpisać w nawigację, aby dojechać do Muzeum to 1200 Getty Center Dr, Los Angeles, CA 90049, Stany Zjednoczone.

Jak dojechać do Muzeum Getty Center?

Jeśli korzystasz z urządzenia GPS, pamiętaj, że niektóre z nich podają błędne wskazówki dojazdu do Muzeum Getty Center. Aby dotrzeć do jedynego wejścia, musisz wpisać tego adresu: N Sepulveda Blvd & Getty Center Dr, Los Angeles, CA 90049. Parkowanie w Getty Center może być trudne, ponieważ Muzeum znajduje się na wzgórzu i ma ograniczoną liczbę miejsc parkingowych. Dlatego też zachęcamy skorzystania z transportu publicznego, w szczególności linii autobusowej 761, która zatrzymuje się tuż przy wejściu do Muzeum. Parking przy Getty Center jest dostępny za opłatą w wysokości 20 USD za samochód lub motocykl. Po 15:00 cena spada do 15 USD.

Historia i ciekawostki na temat Muzeum Getty Center

Central Garden in Getty Center. Los Angeles, California, USA - May 28, 2023. The Getty Center is a campus of the Getty Museum and other programs of the Getty Trust.
Ogród w Getty Center, Los Angeles, licencja: shutterstock/By JHVEPhoto

Pierwotnie Muzeum Getty’ego powstało w domu J. Paula Getty’ego w Pacific Palisades w 1954 roku. Rozbudował on swój dom o skrzydło muzealne. W latach 70. ubiegłego wieku Getty zbudował replikę włoskiej willi na terenie swojego domu, aby w pełni pomieścić swoją kolekcję. Ogólnie rzecz biorąc, wizyta w Getty Center jest obowiązkowym doświadczeniem dla każdego, kto interesuje się sztuką i kulturą. Jego imponująca kolekcja, oszałamiająca architektura i piękne ogrody powinny się znaleźć na liście atrakcji w Los Angeles.

Zwiedzanie Muzeum Getty Center

To światowej klasy muzeum przypomina nieco swoim wyglądem modernistyczne miasto na wzniesieniu. Ponad milion odwiedzających rocznie przejeżdża do wzgórza Getty Center, którego białe trawertynowe ściany i zapierające dech w piersiach widoki na miasto są równie fascynujące, jak dzieła sztuki znajdujące się wewnątrz. Zaprojektowany przez znanego architekta Richarda Meiera kompleks obejmuje Instytut Konserwacji Getty’ego, Instytut Badawczy Getty’ego, Muzeum J. Paula Getty’ego, Audytorium Harolda M. Williamsa, 2 kawiarnie, restaurację i Ogród Centralny z ponad 500 gatunkami roślin, w tym zachwycającym ogrodem kaktusowym. Niezależnie od tego, co Cię tu przyciągnęło – czy była to kolekcja sztuki, ogród czy architektura, jest to niezwykle interesujące miejsce. Około czterdziestominutowe wycieczki po Muzeum Getty Center w Los Angeles odbywają się cztery razy dziennie.

Dlaczego warto odwiedzić Muzeum Getty Center?

An abstract architecture shot of white designed building with blue skies at the Getty Art Center
Getty Art Center, licencja: shutterstock/By Evan Bracken

Getty Center to światowej sławy muzeum, w którym znajduje się różnorodna kolekcja sztuki z różnych kultur oraz okresów. Centrum oferuje szereg eksponatów, które z pewnością wzbudzą zainteresowanie zarówno wśród entuzjastów sztuki, jak i zwykłych odwiedzających. Ogólnie rzecz biorąc, Getty Center to obowiązkowe miejsce dla miłośników sztuki i wszystkich zainteresowanych odkrywaniem oferty kulturalnej Los Angeles. Dzięki imponującej kolekcji, oszałamiającej architekturze i pięknej lokalizacji, Getty Center z pewnością gwarantuje niezapomniane wrażenia wszystkim odwiedzającym.

Największe atrakcje Muzeum Getty

Muzeum Getty Center oferuje obecnie kilka wystaw, z których każda prezentuje inny aspekt sztuki i kultury. Jedną z najpopularniejszych wystaw jest „Sheila Metzner: Z życia”, która przedstawia życie słynnej amerykańskiej fotografki-  Sheili Metzner.  Inną równie ciekawą wystawą jest „Arthur Tress: Rambles, Dreams, and Shadows”. Wystawa ta przedstawia kronikę wczesnego życia Arthura Tresse. W latach 1968-1978 stał się wybitną postacią w nowojorskiej branży fotograficznej.

Bilet wstępu do Muzeum Getty Center

Wstęp do Muzeum Getty Center jest bezpłatny, ale jednak musisz zarezerwować wejście z wyprzedzeniem. Można to łatwo zrobić online za pośrednictwem strony internetowej Getty Center. System rezerwacji biletów pozwala wybrać konkretną datę i godzinę wizyty, co pomaga zarządzać biletami wstępu. Wycieczkę z przewodnikiem możesz zarezerwować natomiast na stronie: https://www.getyourguide.pl/los-angeles-l179/los-angeles-wycieczka-z-przewodnikiem-po-muzeum-getty-center-t418605/?ranking_uuid=6de5ba74-e991-4178-8ced-fe1e6336f4b2).

Godziny otwarcia Muzeum Getty

Muzeum Getty Center jest otwarte od wtorku do niedzieli w godzinach od 10:00 do 17:30 oraz od 10:00 do 20:00 w soboty. Jest natomiast zamknięte w poniedziałki, a także w niektóre święta, takie jak Święto Dziękczynienia czy Boże Narodzenie. Zalecamy przybycie co najmniej na godzinę przed zamknięciem Muzeum, aby mieć wystarczająco dużo czasu na zobaczenie wszystkiego.

Poprzedni

Życie nocne w Santa Monica w Kalifornii, najlepsze kluby

Najpopularniejsze Muzea w Los Angeles, które warto odwiedzić

Następny

Dodaj komentarz