Muzeum La Brea Tar Pits w Los Angeles, zwiedzanie, bilety

24 czerwca, 2024 Tagi , , , , ,

La Brea Tar Pits to jedno z najbardziej wyjątkowych i fascynujących miejsc w Los Angeles. Można tu zobaczyć doły smołowe, które są nadal aktywne i dowiedzieć się o prehistorii tego obszaru. Doły smołowe to naturalne zjawisko, które występuje, gdy ropa naftowa i gaz ziemny przedostają się na powierzchnię ziemi. Z czasem smoła może stwardnieć i zostać uwięziona w ziemi. La Brea Tar Pits to jedne z najsłynniejszych wyrobisk smoły na świecie i od wielu lat są popularną atrakcją turystyczną. Muzeum leży w pobliżu Hancock Park i jest otwarte dla zwiedzających przez cały rok. Oto bliższe spojrzenie na to, co można zobaczyć i odkryć podczas wizyty.

Gdzie znajduje się Muzeum La Brea Tar Pits?

Aby dojechać do Muzeum La Brea Tar Pits, najlepiej wpisać w nawigację adres: 5801 Wilshire Blvd., Los Angeles, CA 90036.

Jak dojechać do Muzeum w Los Angeles?

Los Angeles, CA, USA July 24 A prehistoric scene is depicted in the La Brea Tar Pits in Los Angeles
Prehistoryczna scena w La Brea Tar Pits w Los Angeles, licencja: shutterstock/By James Kirkikis

Parking muzeum znajduje się na rogu Curson Avenue i 6th Street, bezpośrednio za muzeum. Płatności za parking można dokonać wyłącznie kartą kredytową. Należy wjechać od zachodniej strony Curson Avenue. Jeśli wybierzesz parking uliczny, przeczytaj uważnie wszystkie tablice informacyjne, ponieważ obowiązują ograniczenia. Co najważniejsze, nie parkuj wzdłuż Wilshire Boulevard w godzinach 7-9 rano i 16-19 (od poniedziałku do piątku), w przeciwnym razie Twój samochód może zostać odholowany.

Historia i ciekawostki na temat Muzeum La Brea Tar Pits

Mamuty i tygrysy szablozębne przemierzały sawannę Los Angeles w czasach prehistorycznych. Wiemy o tym dzięki archeologicznym wykopaliskom, podczas których odkopano czaszki i kości. La Brea Tar Pits jest jednym z najbardziej znanych na świecie miejsc z pozostałościami skamieniałości. Zbudowano tu muzeum, do którego pokolenia młodych miłośników dinozaurów przybywają, aby szukać skamieniałości i uczyć się o paleontologii od naukowców.

Tysiące stworzeń z epoki lodowcowej zginęło pomiędzy 40 000 a 10 000 lat temu w lepkiej ropie naftowej wypływającej głęboko pod Wilshire Blvd (choć wtedy nie była to Wilshire Blvd). Zwierzęta brodzące w lepkim błocie zostały uwięzione i skazane na powolną śmierć z głodu lub uduszenia. Dramat naturalnej wielkości rodziny mamutów na zewnątrz Muzeum przedstawia ten okrutny los. Również na zewnątrz Muzeum zwiedzający mogą obserwować doły, w których wciąż odkrywane są skamieniałości. Doły ze smołą zostały niedawno przejęte przez Muzeum Historii Naturalnej w Los Angeles. Wewnątrz muzealnego kina 3-D codziennie od 10:00 do 16:00 wyświetlany jest 25-minutowy film: „Tytani epoki lodowcowej”. Wstęp kosztuje dodatkowo około 5 USD.

Zwiedzanie Muzeum La Brea Tar Pits

Los Angeles, California, March 3, 2005: The La Brea Tar Pits Page Science Center with a Mammoth Skeleton in a Central Display
Szkielet dinozaura w La Brea Tar Pits Page, Los Angeles, licencja: shutterstock/By Gerald Peplow

Wizyta w Muzeum La Brea Tar Pits oferuje kompleksowe spojrzenie na proces paleontologiczny. Oprócz wykopalisk prowadzonych na żywo i paleontologii z bliska, można również zwiedzić wiele wystaw skamieniałości w Muzeum. Wystawy te prezentują wiele różnych rodzajów zwierząt znalezionych w dołach smołowych, a także ewolucję życia w Los Angeles na przestrzeni czasu. Niezależnie od tego, czy jest to masywny leniwiec naziemny, czy warczący tygrys szablastozębny, nie brakuje tu niesamowitych skamieniałości do zobaczenia. Będziesz miał również okazję porozmawiać z prawdziwymi naukowcami o ich odkryciach!

Dlaczego warto odwiedzić Muzeum?

Miejsce wykopalisk na żywo oferuje  spojrzenie na prehistoryczną paleontologię. Muzeum La Brea Tar Pits w Los Angeles to jedyne miejsce na świecie, w którym można zobaczyć aktywne wyrobisko smoły w środku miasta. Możesz tutaj także obserwować, jak paleontolodzy pracują nad wydobywaniem kości z dołów smoły. Jest to świetna okazja, aby dowiedzieć się o procesie wykopalisk i prehistorycznym życiu, które kiedyś kwitło w miejscu, które obecnie znamy jako Los Angeles. Niezależnie od tego, czy jesteś miłośnikiem paleontologii, czy po prostu szukasz dobrej zabawy, Muzeum jest zdecydowanie warte odwiedzenia.

Największe atrakcje Muzeum La Brea Tar Pits

LOS ANGELES - MARCH 28, 2018: George C Page Museum at the La Brea Tar Pits. Situated within what was once the Mexican land grant of Rancho La Brea and now part of the Miracle Mile district.
Wejście do La Brea Tar Pits, Los Angeles, licencja: shutterstock/By scukrov

Po wydobyciu skamieniałości w dołach smołowych są one przenoszone do Laboratorium Skamieniałości, gdzie paleontolodzy przygotowują okazy. Jest to doskonałe miejsce, aby zobaczyć ten proces z bliska i dowiedzieć się o różnych stosowanych metodach. Od przygotowania materiałów, przez sortowanie mikroskamieniałości, po naprawę skamieniałości – w Laboratorium Skamieniałości i w Muzeum La Brea Tar Pits zawsze dzieje się coś interesującego.

Bilet wstępu do Muzeum La Brea Tar Pits

Chociaż bilety można kupić na miejscu, najlepiej zarezerwować je online z wyprzedzeniem, aby mieć gwarancję wejścia. Ceny biletów kształtują się następująco:

  • Bilet dla osoby dorosłej – $18.00
  • Bilety dla Seniora 62+ – $14.00
  • Bilet dla studenta i osób w wieku 13-17 lat lub z legitymacją studencką – $14.00
  • Bilety dla dzieci w wieku 3-12 lat – $7.00
  • Dzieci do lat 2 zwiedzają za darmo

Bilety możesz kupić także online na stronie: https://www.getyourguide.pl/los-angeles-l179/bilety-do-la-brea-tar-pits-i-page-museum-t52751/?ranking_uuid=6de5ba74-e991-4178-8ced-fe1e6336f4b2

Godziny otwarcia Muzeum La Brea Tar Pits

Muzeum La Brea Tar Pits można zwiedzać w godzinach od 9:30 do 17:00, siedem dni w tygodniu, z pewnymi wyjątkami. Muzeum jest zamknięte w pierwszy wtorek każdego miesiąca, a także w główne święta, w tym Dzień Niepodległości, Święto Dziękczynienia, Boże Narodzenie oraz Nowy Rok.

Poprzedni

Muzeum The Broad w Los Angeles, zwiedzanie, bilety

Muzeum Holokaustu w Los Angeles, zwiedzanie, bilety

Następny

Dodaj komentarz