Muzeum The Broad w Los Angeles, zwiedzanie, bilety

24 czerwca, 2024 Tagi , , , , , ,

Muzeum The Broad w Los Angeles to jedno z topowych i najbardziej fascynujących muzeów sztuki współczesnej na całym globie. Od momentu otwarcia w 2015 roku przyciąga miłośników sztuki z całego świata, oferując piękne kolekcje i eksponaty. To miejsce, które każdy entuzjasta sztuki powinien odwiedzić, aby doświadczyć na własne oczy wyjątkowych dzieł.

Gdzie znajduje się Muzeum The Broad?

Muzeum znajduje się w samym sercu Los Angeles, w dzielnicy Downtown, przy 221 S Grand Ave. Lokalizacja ta sprawia, że jest naprawdę łatwo dostępne dla wszystkich turystów i mieszkańców miasta, będąc jednocześnie blisko innych ważnych atrakcji kulturalnych Los Angeles, do których zaliczamy chociażby Muzeum Sztuki Współczesnej czy Walt Disney Concert Hall.


The Architecture of The Broad Museum in Downtown Los Angeles, California

The Broad Museum w Los Angeles, licencja: shutterstock/By pedrosimeao

Jak dojechać do Muzeum The Broad w Los Angeles?

Do Muzeum da się dojechać na kilka różnych sposobów. Najwygodniejszym środkiem transportu jest jednak auto. Dla odwiedzających dostępny jest parking podziemny, jednak warto pamiętać, że liczba miejsc parkingowych może być ograniczona. Oprócz tego można skorzystać z transportu publicznego. Metro Los Angeles zapewnia kilka linii, które zatrzymują się w pobliżu muzeum. Szczególnie popularna jest stacja Civic Center/Grand Park. Dodatkowo, w okolicy kursują liczne autobusy miejskie, z których także można skorzystać.

Historia i ciekawostki na temat Muzeum w Los Angeles

Los Angeles, California – January 21, 2023: Night view of The Broad Museum in Downtown LA
Widok na The Broad w LA, licencja: shutterstock/By Chizhevskaya Ekaterina

Muzeum The Broad zostało założone przez filantropów Eli i Edythe Broad, którzy od dawna są znanymi kolekcjonerami sztuki. Ich kolekcja obejmuje ponad 2 000 dzieł sztuki współczesnej, w tym prace takich artystów jak Jeff Koons, Cindy Sherman, Roy Lichtenstein czy Andy Warhol. Budowa muzeum rozpoczęła się w 2012 roku, a oficjalne otwarcie miało miejsce 20 września 2015 roku. Projekt budynku został stworzony przez firmę architektoniczną Diller Scofidio + Renfro, która zaprojektowała także High Line w Nowym Jorku. Charakterystyczna fasada budynku składa się z perforowanego betonu, który pozwala na naturalne oświetlenie wnętrza i dodaje wyjątkowości całemu obiektowi. 

Zwiedzanie Muzeum The Broad w Los Angeles

Zwiedzanie Muzeum to kapitalne doświadczenie, które zaczyna się od wejścia do nowoczesnego, jasnego holu. Muzeum zapewnia wiele interaktywnych wystaw, które pozwalają na bardzo bliski kontakt ze sztuką. Szczególną atrakcją jest Infinity Mirror Room autorstwa Yayoi Kusamy, który jest jednym z najbardziej instagramowych miejsc w całym muzeum. Warto także zwrócić uwagę na różnorodne instalacje multimedialne oraz liczne dzieła sztuki współczesnej, które są regularnie aktualizowane i zmieniane. W miejscu tym z pewnością nie będziesz się nudzić.

Dlaczego warto odwiedzić Muzeum The Broad w Los Angeles?

LOS ANGELES, CA - sep 2022: inside The Broad Museum in Downtown of Los Angeles at night. High quality photo
Architektura The Broad, LA, licencja: shutterstock/By ibrester

Odwiedzenie Muzeum The Broad to kapitalna okazja, aby zobaczyć jedne z najważniejszych dzieł sztuki współczesnej w jednym miejscu. Kolekcja muzeum obejmuje prace artystów, którzy zrewolucjonizowali sztukę w XX i XXI wieku. Co więcej, muzeum oferuje różnorodne wydarzenia i programy edukacyjne, które pozwalają na jeszcze mocniejsze pogłębienie wiedzy na temat sztuki współczesnej. Niezależnie od tego, czy jesteś doświadczonym znawcą sztuki, czy nowicjuszem, The Broad oferuje coś ciekawego dla każdego.

Największe atrakcje Muzeum The Broad w Los Angeles

Wśród największych atrakcji muzeum należy na pewno wymienić wspomniane wcześniej Infinity Mirror Room Yayoi Kusamy, które przenosi odwiedzających w nieskończony świat luster i świateł. Bardzo ważną atrakcją, którą warto zobaczyć, są też wielkoformatowe rzeźby Jeffa Koonsa, w tym słynny „Balloon Dog”. W muzeum znajdują się też wyjątkowe prace Roya Lichtensteina, znane z charakterystycznego stylu inspirowanego komiksami, oraz obrazy Andy’ego Warhola przyciągające swoją kolorystyką i wyjątkowością. Znajdziesz tam wiele pięknych dzieł, które na pewno zawrócą Ci w głowie. 

Bilet wstępu do Muzeum

Planując wizytę w Muzeum, najlepiej zakupić bilety z wyprzedzeniem, aby uniknąć długich kolejek i zapewnić sobie miejsce. Bilety można nabyć online, na przykład przez stronę GetYourGuide, gdzie ceny zaczynają się już od 28 złotych za osobę.

Godziny otwarcia Muzeum The Broad w Los Angeles

Muzeum The Broad w Los Angeles jest otwarte przez większość tygodnia. We wtorki, środy i piątki muzeum można zwiedzać od 11:00 do 17:00. W czwartki godziny otwarcia są wydłużone, umożliwiając wizytę od 11:00 do 20:00. Weekendy to godziny otwarcia od 10:00 do 18:00. W poniedziałki muzeum jest zamknięte, dając pracownikom czas na przygotowanie nowych wystaw.

Poprzedni

Griffith Observatory, zwiedzanie, jak dojechać, bilety

Muzeum La Brea Tar Pits w Los Angeles, zwiedzanie, bilety

Następny

Dodaj komentarz