Muzeum Tortur Średniowiecznych w Los Angeles to wyjątkowa atrakcja. Ale co kryje się w murach tego niesamowitego muzeum? Jakie mroczne sekrety i mrożące krew w żyłach artefakty czekają na tych, którzy odważą się wejść do środka? Od mrożących krew w żyłach opowieści o średniowiecznych torturach po tajemnicze duchy – Medieval Torture Museum w swoich murach prezentuje historię średniowiecznych tortur, która czeka na odwiedzających.
Gdzie znajduje się Muzeum Tortur Średniowiecznych (Medieval Torture Museum)?
Muzeum Średniowiecznych Tortur znajduje się przy 6757 Hollywood Boulevard, jedną przecznicę dalej od Dolby Theater, gdzie wręczane są słynne Oscary. Idąc dalej wzdłuż Walk of Fame, znajdziesz także inne ciekawe Muzeum Rekordów Guinnessa. Logo z surowym katem w czerwonym kapturze z daleka informuje, że jesteś na dobrej drodze prowadzącej do muzeum. Na parterze znajduje się sklep z pamiątkami i markowymi produktami. Po przejściu przez kasę musisz kierować się w dół schodami, do piwnicy. Znajdziesz tu mnóstwo płonących świec i ścian ozdobionych czaszkami. To tutaj zaczyna się ekspozycja. Średniowieczne Muzeum Tortur jest w pełni dostępne dla osób niepełnosprawnych, dzięki windzie.
Jak dojechać do Muzeum Tortur Średniowiecznych w Los Angeles?
W pobliżu wejścia do Muzeum Tortur Średniowiecznych w Los Angeles znajduje się stacja metra i przystanek Hollywood / Highland. Zatrzymują się tu także autobusy numer 217 i 224.
Historia i ciekawostki na temat Muzeum Tortur Średniowiecznych w Los Angeles
Pomysł stworzenia muzeum historycznego, w którym eksponaty można dotykać i uruchamiać, przyszedł założycielowi po wizycie w Muzeum Tortur w Pradze. W stolicy Czech ciekawe rzeczy znajdują się za szkłem i nie mogą być dotykane przez zwiedzających. Stąd też narodził się pomysł założenia takiego muzeum w LA. Powstanie interaktywnego Muzeum Tortur Średniowiecznych poprzedziły dokładne badania źródeł historycznych oraz zaangażowanie wielu artystów, rzemieślników i innych ekspertów.
Zwiedzanie Muzeum Tortur Średniowiecznych
- Muzeum Średniowiecznych Tortur w Los Angeles oferuje mrożące krew w żyłach doznania. Znajdziesz tu bogatą kolekcję artefaktów skupiających się na historii średniowiecznych tortur.
- Ceny biletów zaczynają się od 29,99 USD i obejmują audioprzewodnik, który dostarcza szczegółowych wyjaśnień na temat eksponatów, ale i także „Polowanie na duchy”, dodając emocji do wizyty.
- Audioprzewodnik wzbogaca wizytę w muzeum, umożliwiając zwiedzającym zwiedzanie we własnym tempie, zapewniając jednocześnie kontekst, anegdoty i wgląd w każde prezentowane urządzenie.
- Zajęcia z polowania na duchy oferowane w muzeum obejmują sesje EVP, sesje skrzynek duchów i fotografowanie duchów, zapewniając odwiedzającym możliwość komunikowania się z duchami za pomocą specjalistycznego sprzętu.
- Należy pamiętać, że wystawa Muzeum nie jest zalecana dla osób poniżej 18 roku życia, ale mogą one zwiedzać w towarzystwie rodziców.
Dlaczego warto odwiedzić Muzeum Tortur Średniowiecznych w Los Angeles?
Muzeum Średniowiecznych Tortur w Los Angeles oferuje odwiedzającym mrożące krew w żyłach doświadczenie, prezentując obszerną kolekcję historycznych artefaktów. Dzięki audioprzewodnikowi masz możliwość wziąć udział w interaktywnej podróży do mrocznego i makabrycznego świata średniowiecznych tortur. Koncentrując się na historii średniowiecznych tortur, Muzeum to zapewnia wyjątkowe i edukacyjne doświadczenie dla osób ciekawych przeszłości. Odwiedzający mogą odkrywać różne eksponaty, które szczegółowo opisują metody tortur stosowane w tym okresie, w tym niesławną Żelazną Dziewicę i przerażający Stojak.
Muzeum Średniowiecznych Tortur w Los Angeles wykracza poza zwykłe prezentowanie artefaktów, oferując szczegółowe wyjaśnienia i wgląd w cele oraz skutki każdego z narzędzi tortur. Dzięki temu możesz głębiej zrozumieć kontekst historyczny i znaczenie tych brutalnych praktyk w średniowieczu.
Największe atrakcje Muzeum Tortur Średniowiecznych w Los Angeles
Na zwiedzenie Muzeum Tortur Średniowiecznych w Los Angeles potrzebujesz średnio od 45 do 60 minut. Do największych atrakcji należą m.in.:
Urządzenia do tortur i narzędzia egzekucji
Zwiedzający mogą zobaczyć ponad 300 różnych urządzeń do torturowania i krępowania, a także narzędzia egzekucji. Dostępne są tu zarówno proste kajdany z kamieniem po bardziej wyrafinowane mechanizmy egzekucyjne, jak na przykład: Krwawy Orzeł czy Wahadło. Wystawę ubogacają setki historycznych, oryginalnych zdjęć.
Realistyczne figury woskowe
Większość scen muzealnych zawiera realistyczne figury woskowe, wśród których znajdują się ofiary tortur ze śladami torturowania, a także kaci zaangażowani w swoją okrutną pracę. Możesz zobaczyć tu figury rewolucjonistów, kupców, zwykłych chłopów i prawdziwych przestępców, którzy trafili do sali tortur.
Wycieczka z audioprzewodnikiem
Do każdej sceny tortur i egzekucji dołączony jest audioprzewodnik (w języku angielskim lub hiszpańskim), który zwiedzający mogą pobrać na swój smartfon. Audioprzewodnik opowiada o metodzie użycia urządzenia torturującego, historii jego powstania i za jakie przestępstwa ludzie byli poddawani tym torturom.
Interaktywne eksponaty
Podczas zwiedzania możesz dotknąć przedmiotów wystawowych lub uruchomić je. Możesz również zrobić dowolne zdjęcia i filmy, na przykład wchodząc do klatki lub umieszczając ręce i głowę w pręgierzu.
Ghost Hunting Experience
Cena biletu obejmuje także „Ghost Hunting Experience” – interaktywną rozrywkę za pośrednictwem aplikacji mobilnej. Gracze mogą złapać duchy podczas wycieczki i poznać ich straszne historie.
Bilet wstępu do Muzeum Tortur Średniowiecznych w Los Angeles
Wstęp do muzeum kosztuje 29,99 dolarów. Bilety można nabyć w kasie lub online na stronie Medieval Torture Museum. Możesz także zakupić bilet wstępu przez stronę: https://www.tiqets.com/pl/medieval-torture-museum-bilety-l205766/).
Godziny otwarcia Muzeum Tortur Średniowiecznych w Los Angeles
Średniowieczne Muzeum Tortur jest otwarte od niedzieli do czwartku w godzinach od 11:00 do 21:00. Natomiast w piątki i soboty w godzinach od 11:00 do 23:00. Ostatni bilet sprzedawany jest na pół godziny przed zamknięciem.