Najbardziej Instagramowe miejsca w Los Angeles – sprawdź!

5 czerwca, 2024 Tagi , , , , , , ,

Los Angeles jest jednym z tych miejsc na świecie, które są idealne do tworzenia własnych podróżniczych wspomnień. Tworzenia, ale i dokumentowania ich – na przykład w obrębie platformy Instagram. Aby jednak wycisnąć z niego maksimum, musisz znać te miejsca, które są w nim najbardziej fotogeniczne. Poniżej przedstawiamy takie, które zachwycają, skupiając się nie tylko na tych, które są popularne, ale i na tych mniej oczywistych, acz potrafiących zaskoczyć. Chcesz zrobić zdjęcie swojego życia? Czytaj dalej, a bardzo możliwe, że się zainspirujesz!

1. Santa Monica Pier

Santa Monica Pier to z pewnością jedna z największych darmowych atrakcji Los Angeles. Jest to także fenomenalne miejsce do robienia zachwycających zdjęć. Pole do tego stwarza świetne usytuowanie (tuż nad wodą), ale i tutejszy diabelski młyn oraz rollercoaster. Polecamy odwiedzić to miejsce po zmroku, kiedy to robi największe wrażenie, bo i rozbłyska tysiącem neonów.

2. Venice Canals

Venice Beach Canals in California
Fenomenalne Venice Beach Canals w Los Angeles, licencja: shutterstock/By EDIEL BERGARA SENNA

Kanały w dzielnicy Venice rzeczywiście przypominają włoską Wenecję – z takim zresztą założeniem powstały. Wąskie koryta wody płyną pomiędzy świetnymi mostami i są przedzielone spektakularnym mostem. Dodatkowo atrakcyjność zwiększa obecność palm i zieleni. To miejsce warto odwiedzić tak za dnia, jak i późnym wieczorem. Nie bez powodu zajmuje drugie miejsce w naszym notowaniu.

3. Walt Disney Concert Hall

Walt Disney Concert Hall in Los Angeles, USA
Walt Disney Concert Hall w Los Angeles, USA, licencja: shutterstock/By VICTORIAECKELL

Na terenie filharmonii Walta Disneya regularnie rozbrzmiewa fenomenalna muzyka. Pod kątem Instagrama jednak Ciebie może interesować przede wszystkim sam w sobie budynek, będący jednym z najbardziej rozpoznawalnych w regionie. Z pewnością uświetni on Twój profil – na przykład jako tło do selfie.

4. Abbott Kinney Boulevard

Ulica, która przez Forbes została określona “Najfajniejszą ulicą Ameryki”. Jest ona jedną z tych, które wprost musisz odwiedzić na swojej drodze do idealnego instagramowego zdjęcia. Znajdujące się tu sklepy, restauracje i wystawy zostały stworzone z myślą o byciu fotografowanymi, a nietuzinkowe palmy znajdujące się w regularnych odstępach od siebie potrafią robić wrażenie. To na pewno jedno z tych miejsc, którym zdjęcie wręcz trzeba zrobić.

5. Colette Miller’s Angel Wings

W Los Angeles znajdują się jedne z najpopularniejszych Skrzydeł Anioła, stworzonych przez Colette Miller i mające przypominać ludziom, że jesteśmy aniołami, które zstąpiły na ziemię. To skrzydła w formie muralu, pomiędzy którymi możesz stanąć, by przekształcić się właśnie w anioła. Piękna okazja na zrobienie zdjęcia, które będzie miało większe znaczenie. W LA znajdziesz dwie pary skrzydeł – na 453 Colyton Street oraz 8401 W 3rd Street. Pamiętaj, by opatrzyć swoje zdjęcie hashtagiem #globalangelwings!

6. Bradbury Building

Bradbury Building to prawdziwa perełka architektoniczna Los Angeles, łącząca w sobie historyczny urok z prawdziwą elegancją, tak właściwie stwarzająca dla Ciebie fenomenalne okazje do robienia zdjęć – w liczbie mnogiej. Wewnątrz fenomenalnie wyglądającego budynku znajdziesz fantastyczne, ręcznie wykonane balustrady, zadbane ściany oraz przede wszystkim nietuzinkowy klimat, który z całą pewnością będziesz w stanie przenieść do swoich zdjęć.

7. Griffith Park / Griffith Observatory

Nie ulega wątpliwości, że tak Griffith Park, jak i punkt widokowy wchodzący w jego skład stanowią najpopularniejsze miejsca wśród Instagramerów. Nie bez powodu. Stwarzają fenomenalne okazje do robienia zdjęć – tak z panoramą całego miasta w tle, jak i znakiem Hollywood, dla wielu stanowiącym “must-see” w Los Angeles. Okazje do fotografowania będziesz tu miał za każdym rogiem. Co ciekawe, to miejsce, które warto odwiedzić tak o wschodzie, jak i zachodzie słońca, ale też… nocą. Rozświetlone miasto to coś, co użytkownikom Instagrama po prostu nigdy się nie nudzi.

8. Urban Lights w LACMA

Jeśli chodzi o instalacje artystyczne na otwartej przestrzeni, ta konkretna robi zdecydowanie największe wrażenie. Znajduje się ona na terenie Los Angeles County Museum of Art (LACMA), jest dostępna całą dobę i w pełni darmowa. Polecamy jednak, z oczywistych przyczyn, zajrzeć tutaj po zmroku, kiedy to lampy są rozświetlone.

9. Bedford Drive

Kolejna z fenomenalnych ulic LA, znajdująca się w samym centrum Beverly Hills i uznawana za jedną z najbardziej charakterystycznych w całym regionie. Jest wyściełana ekskluzywnymi butikami, modnymi kawiarniami oraz robiącymi wrażenie sklepami z klimatycznymi szyldami. Okazji do robienia zdjęć będziesz miał tutaj mnóstwo – również bez tych sklepów, a za to w tle samej w sobie ulicy, z palmami na każdym z jej boków. Miejsce to doskonale wygląda za dnia, jednak pełnię swojej fotogeniczności osiąga o wschodzie lub zachodzie słońca. Wtedy też najbardziej polecamy je odwiedzić.

10. Tongva Park

Tongva Park to niesamowity park ukryty w samym środku miejskiej dżungli, łączący w sobie naturalne piękno, nietuzinkową architekturę i sztukę. Znajdziesz tutaj wiele miejsc do robienia fenomenalnych i nietypowych zdjęć – zarówno tych z miastem, jak i Pacyfikiem w tle. Jeśli chciałbyś pokazać, że natura jest w stanie współgrać z betonem, to miejsce, które z całą pewnością Ci to umożliwi. Warto zajrzeć tutaj za dnia, kiedy słońce oświetla każdą z tutejszych atrakcji.

11. Museum of Illusions

Muzeum Iluzji to miejsce, które wręcz zostało stworzone do robienia zdjęć – nietypowych, oryginalnych i często zaskakująco paradoksalnych. Każda z instalacji w jego obrębie stwarza fenomenalne złudzenia optyczne, w mądry sposób działając na zmysły i percepcję. To na pewno miejsce, w którym będziesz się dużo śmiał i zrobisz wiele zdjęć z przymrużeniem oka.

12. LoveShackFancy

W Los Angeles znajdziesz również wiele mniejszych lub większych sklepów, które otworzą przed Tobą możliwość złapania perfekcyjnego ujęcia. Jednym z tych najlepszych jest butik LoveShackFancy, który przywodzi na myśl cukierkowe filmy (w tym Barbie), a który na pewno wyróżnia się na tle innych. Tak swoją kolorystyką, jak i otuliną z kwiatów. Stanowi on przez to doskonałe tło do zdjęć.

13. Spadena House

Znany również jako Dom Wiedźmy, to niesamowity wyczyn współczesnej architektury, który wygląda niczym wyjęty z baśni. Z estetyką rodem właśnie z nich, potrafi przenieść oglądających do magicznego świata. Sam w sobie zaprasza do robienia zdjęć – fantastycznych, bo i nieczęsto spotykanych. Znajdziesz go w Beverly Hills.

14. Wayfarers Chapel

Jeden z najbardziej spektakularnych kościołów na świecie, usytuowany na Rancho Palos Verdes. Przyciąga do siebie przede wszystkim świetną architekturą. W dużej części bowiem jest zbudowany ze szkła. Modernistyczny projekt budynku gwarantuje zanurzenie się w naturze, która otacza kościół. Zapewnia też świetne okazje do robienia zdjęć – również tych z Pacyfikiem w tle.

15. Stimson House

Kolejna perełka architektoniczna, którą znajdziesz na Figueroa Street w Los Angeles, a która z całą pewnością wygląda unikalnie, będąc uosobieniem ponadczasowej elegancji i szyku rodem z czasów wiktoriańskich. Cały budynek otacza bujna roślinność, a sama obecność takiego miejsca w samym sercu miasta może zaskakiwać. Polecamy odwiedzić je za dnia – słońce w pełni tylko podkreśla fenomenalny wygląd budynku. Doskonale też oświetli Cię właśnie z nim w tle.

Podsumowanie

Los Angeles to miasto, które jest w stanie sprostać oczekiwaniom i wymaganiom absolutnie każdego Instagramera. Jak widać po powyższym zestawieniu, “fotogenicznych” miejsc jest tutaj całe mnóstwo. Niewykluczone, że poza naszymi powyższymi propozycjami sam znajdziesz inne, które przyciągną Twoje oko i zachęcą Cię do wyjęcia swojego aparatu. Pamiętaj przy tym, że odwiedzanie tych miejsc warto połączyć ze zwiedzaniem i z wizytami w obrębie popularnych atrakcji. Tutaj znajdziesz ich ranking. W innym artykule skupiliśmy się z kolei na tym, by opisać najlepsze darmowe atrakcje LA. Zachęcamy do zapoznania się i stworzenia na tej podstawie własnego planu wycieczki po Mieście Aniołów.

Autor: Paweł Ryszka – pasjonata podróży nietypowych, skupiający się wyłącznie na miejscach bliskich jego sercu. Podróżuje zawsze z rowerem u boku, celując przede wszystkim w lokalizacje klimatyczne, pozwalające na budowanie nietypowych wspomnień. Prywatnie zajmuje się szeroko pojętym IT, wypełnianiem stron treściami, tworzeniem witryn i sklepów internetowych. W podróży szuka ucieczki od szarej i nudnej codzienności.

Poprzedni

Jak tanio zwiedzić Los Angeles? – przewodnik, atrakcje

Lotnisko w Los Angeles – porty lotnicze, praktyczne informacje

Następny

Dodaj komentarz