Najciekawsze darmowe atrakcje w Los Angeles

5 czerwca, 2024 Tagi , , , , ,

Choć wiele osób uważa, że wakacje w Los Angeles to rzecz kosztowna, na którą trzeba przygotować solidny budżet, tak właściwie nie musi być to prawdą. Choć oczywistym jest, że znajdziesz tutaj wiele kosztownych atrakcji, restauracji oraz hoteli, pośród nich możesz wyłowić perełki, za które nie zapłacisz ani centa. Poniżej przedstawiamy najciekawsze darmowe atrakcje w Los Angeles, z nadzieją na zainspirowanie Cię do odwiedzenia którejś z nich i spędzenie czasu w sposób przyjemny, atrakcyjny oraz przede wszystkim ekonomiczny.

1. Runyon Canyon Park

Jedną ze zdecydowanie najlepszych darmowych atrakcji w całym Los Angeles jest Runyon Canyon Park, czyli naprawdę olbrzymi park położony u podnóża gór Santa Monica, otwarty dla turystów i tutejszych mieszkańców. Jest to park zajmujący aż 65 hektarów terenu, zarządzany przez Los Angeles Department of Recreation and Parks. Południowe wejście do niego zlokalizowane jest na północ od Fuller Avenue w Hollywood, natomiast północne – przy zjeździe z Mullhollan  Drive. Sam w sobie park zdecydowanie najlepiej jest zwiedzać z mapą u boku, przy korzystaniu z opracowanych przez zarządzających nim tras. Warto przy tym pamiętać o przestrzeganiu tutejszych zasad. Wśród tras znajdują się takie dla amatorów, ale i te bardziej ekstremalne. Park ten stanowi wyśmienitą atrakcję, która będzie w stanie z powodzeniem zająć Ci pełen dzień zwiedzania.

Warto pamiętać: na terenie parku nie znajdziesz żadnych publicznych toalet, ale też sklepów. Pamiętaj o tym, jeśli planujesz dłuższą wyprawę. Zaopatrz się w wodę oraz koniecznie weź ze sobą nakrycie głowy.

2. Hollywood Walk of Fame

Atrakcja, która stanowi numer jeden na liście wielu podróżników obierających Los Angeles jako cel swojej podróży. Jest to ikona stolicy światowego kina, Hollywood, ale też miejsce, w którym swoje gwiazdy posiadają najwięksi ludzie zagranicznego showbiznesu. Choć sam chodnik często jest zatłoczony, warto na niego zajrzeć. Chociażby przy okazji, w czasie swojej wizyty w Hollywood (która jest obowiązkowa w czasie pobytu w LA).

3. Griffith Observatory / Griffith Park

Przepiękne Griffith Observatory to nie tylko miejsce, z którego można obserwować kosmos. To także przepiękna lokalizacja, z której można podziwiać panoramę całego Miasta Aniołów. Samo w sobie jest częścią fenomenalnego parku, który jest często odwiedzany przede wszystkim przez wielbicieli filmów. Obserwatorium zasłynęło sceną w filmu La La Land. Pamiętaj jednak, że nie musisz go znać – z całą pewnością i bez tego Cię zachwyci. Miejsce to cieszy się jednak sporą popularnością, zwłaszcza w najatrakcyjniejszych porach dnia (wschód i zachód słońca). Swoją wizytę zaplanuj więc zależnie od tego, czy będziesz chciał przebywać z wieloma ludźmi, czy też nie.

4. Union Station

Union Station uchodzi za najpopularniejszy, a jednocześnie największy dworzec psarażerski na całym Zachodzie. Tym, czym zachwyca jest jego unikalna architektura oraz klimat, który aż każe wracać tutaj po więcej i przywodzi na myśl bardzo stare filmy. Nie jest to punkt na długą wycieczkę, a miejsce, obok którego po prostu nie da się przejść obojętnie.

5. Santa Monica Pier

Niesamowicie charakterystyczne miejsce, jedna z wielu ikon Miasta Aniołów. To właśnie tutaj kończy się popularna Route 66. Santa Monica Pier to rozległe molo, które tętni życiem. Występują tu artyści uliczni, a na rozpościerające się dookoła niego plaży każdego dnia spotykają się ludzie – przede wszystkim celem przyjemnego spędzenia wolnego czasu. To, z czym kojarzy się jednak to miejsce to diabelski młyn oraz kolejka górska. Santa Monica Pier zachwyca przede wszystkim wieczorem i nocą, kiedy rozbłyskują neony, tworzące klimat tego miejsca. Jeśli więc masz wolne kilka chwil po zmroku, koniecznie tu zajrzyj. Chociażby po to, by zrobić kilka zdjęć.

6. Little Tokyo

Dzielnica w samym centrum Los Angeles, stanowiąca serce największej społeczności japońsko-amerykańskiej w całych Stanach Zjednoczonych (w sumie są trzy tego typu miejsca w całej Ameryce). Sama w sobie dzielnica jest miejscem niesamowicie klimatycznym, wyróżniającym się na tle wszystkich innych w LA. Nie tylko z uwagi na zupełnie innych ludzi, ale i tutejsze budynki, restauracje oraz sklepy, przy których z całą zatrzymasz się na nieco dłużej.

7. Venice Beach

Jeśli w czasie swojej wizyty w Los Angeles nie odwiedzisz Venice Beach, będziesz musiał wpaść tu ponownie. To jedna z najsłynniejszych plaż w okolicy, przepełniona surferami, artystami ulicznymi oraz… imprezowiczami. Znana z mnóstwa filmów, zaskakuje rozmachem, czystością oraz klimatem, który z pewnością będzie Ci się kojarzył z LA. Plaża ta doskonale sprawdza się jako miejsce na długie wylegiwanie się, ale i szybki spacer – koniecznie ze zjedzeniem któregoś z dań oferowanych przez tutejsze (tanie) restauracje, ale też podziwianiem wielu okolicznych murali.

Pamiętaj: większość plaż dostępnych w LA jest darmowa. Większość jest też fenomenalna pod względem panujących tam warunków. Koniecznie zapoznaj się z innym naszym artykułem, opisującym najpiękniejsze plaże w Los Angeles

8. Znak Hollywood

Znak Hollywood jest jedną z ikon Los Angeles i czymś, co możesz zobaczyć i sfotografować za darmo. Nie jest to zresztą dziwne – widać go z praktycznie każdego punktu w samym mieście. My polecamy wejść jak najwyżej – w szczególności jeśli jesteś wielbicielem wspinaczek (LA stwarza Ci fenomenalne możliwości właśnie w ich kontekście). Znak zobaczysz również z opisanego już przez nas powyżej Obserwatorium Griffitha.

9. City Hall – taras widokowy

Choć niewiele osób o tym wie, w ratuszu miasta znajduje się fenomenalny punkt widokowy, z którego rozpościera się panorama na całą dolinę – od gór San Fernando, aż do pasma Santa Monica. Punkt ten znajduje się na 27 piętrze imponującego budynku, na które dostaniesz się dzięki jednej z dwóch robiących wrażenie wind. Do ratusza zawsze masz blisko, a wizyta w nim jest bezpłatna. Przez to właśnie powinien on stać się obowiązkowym punktem na Twoim planie wycieczki do Los Angeles.

10. Thien Hau Temple w Chinatown

Chinatown samo w sobie jest miejscem atrakcyjnym, tętniącym życiem, kolorowym i przyjaznym turystom. Jeśli już w nim będziesz, koniecznie zajrzyj do Świątyni Bogini Morza, wzniesionej już na początku XX wieku jako… włoski kościół katoloicki. Gdy chińska dzielnica się rozrastała, wchłonęła ten obiekt, który aktualnie jest jednym z najpopularniejszych – zwłaszcza wśród azjatyckich turystów. Z pewnością zasługuje na zobaczenie – przede wszystkim z uwagi na niesamowity klimat panujący tak w środku, jak i w jej najbliższej okolicy.

Podsumowanie – darmowe atrakcje w Los Angeles

Los Angeles to miasto szalenie atrakcyjne z punktu widzenia turysty – również tego, który nie dysponuje potężnym budżetem na jego zwiedzanie. Jak widać po naszym powyższym zestawieniu, znajdziesz w nim całe mnóstwo ciekawych i darmowych atrakcji, które z całą pewnością uczynią Twój pobyt udanym i niezapomnianym. Potrzebujesz więcej porad związanych z oszczędnym zwiedzaniem LA? Koniecznie spójrz na inny artykuł w naszym serwisie, z którego dowiesz się, jak tanio zwiedzić Los Angeles.

Autor: Paweł Ryszka – pasjonata podróży nietypowych, skupiający się wyłącznie na miejscach bliskich jego sercu. Podróżuje zawsze z rowerem u boku, celując przede wszystkim w lokalizacje klimatyczne, pozwalające na budowanie nietypowych wspomnień. Prywatnie zajmuje się szeroko pojętym IT, wypełnianiem stron treściami, tworzeniem witryn i sklepów internetowych. W podróży szuka ucieczki od szarej i nudnej codzienności.

Poprzedni

Najlepsze restauracje w Los Angeles – znane i polecane miejsca

Jak tanio zwiedzić Los Angeles? – przewodnik, atrakcje

Następny

Dodaj komentarz