Najpopularniejsze Muzea w Los Angeles, które warto odwiedzić

20 czerwca, 2024 Tagi , , , , ,

Jeśli interesujesz się sztuką, bez wątpienia masz na oku atrakcje takie jak muzeum, gdzie znajdziesz to, czego szukasz. W Los Angeles masz ich wiele do wyboru. Czas poznać najciekawsze, najchętniej odwiedzane muzea w tej części Stanów Zjednoczonych, aby wiedzieć, dokąd się wybrać podczas swojej najbliższej podróży. Opcji do wyboru masz multum, dzięki czemu znajdziesz dla siebie coś odpowiedniego, najlepiej dopasowanego do Twoich indywidualnych preferencji.

Do jakich warto się wybrać muzeów w Los Angeles?

Będąc w Los Angeles, warto wybrać się do The Hollywood Museum. Jest to muzeum o sporej powierzchni, które może pochwalić się potężną kolekcją hollywoodzkich pamiątek filmowych. Jeśli jesteś miłośnikiem hitów filmowych prosto z Hollywood, jest to dla Ciebie idealne miejsce. W Max Factor Building czeka na Ciebie ponad dziesięć tysięcy rzeczy, które mają ścisły związek z kręceniem filmów. Możesz przyjrzeć się z bliska kostiumom, które dobrze znasz z ulubionych produkcji filmowych.

Są plakaty, zdjęcia, samochody i wiele więcej. Możliwe jest przykładowo zobaczenie różdżek, które były rekwizytami używanymi podczas nagrywania scen do topowego filmu o Harrym Potterze. Nie brakuje też strojów osób, które widziałeś w Star Treku. Za eksponat służy nawet kreacja założona przez Marlin Monroe. Warto umieścić Max Factor Building na liście miejsc do odwiedzenia w Los Angeles. Już sam budynek robi wrażenie swoim wyglądem. Został on zbudowany zgodnie z wytycznymi Art Deco na początku XX wieku. Dawniej budynek służył jako punkt usługowy – można było zrobić makijaż, upiększyć się.

Godne polecenia muzea w Los Angeles, czyli jakie?

Jeśli szukasz ciekawego miejsca w Los Angeles, odwiedź kalifornijskie centrum nauki. Znajduje się w Exposition Park nieopodal Muzeum Historii Naturalnej i University of Southern California. Uznaje się je za największe centrum naukowe na całym Zachodnim Wybrzeżu. Założono je w roku 1951, po czym przebudowano w 1998 roku.

Los Angeles, California – November 4, 2023: Exposition Park Rose Garden at 701 State Dr, Los Angeles
Ogród w Exposition Park, Los Angeles , licencja: shutterstock/By waltercicchetti

Kolejną opcją do wyboru dla miłośników sztuki jest Eames House, czyli obiekt nowoczesnej architektury w dzielnicy Pacific Palisades. Potocznie budynek nazywa się Dom Studium Przypadku numer 8. Nazwa pochodzi od nazwiska projektantów i budowniczych, czyli małżeńska Eams. Miało to miejsce w 1949 roku. Dom został stworzony w taki sposób, aby jak najlepiej spełniać potrzeby jego użytkowników. Warto odwiedzić ten niezwykły budynek zarówno od zewnątrz, jak i od środka, przyjrzeć się strukturze, kolekcjom, krajobrazom, wyposażeniu.

Bardzo ciekawym miejscem jest Japońskie Muzeum Narodowe Ameryki w Los Angeles, które skupia się zarówno na historii, jak i kulturze japońskich Amerykanów. Założono je kilkadziesiąt lat temu, a dokładnie w roku 1992. Jeśli chcesz wybrać się do tego muzeum, to udaj się do dzielnicy mieszczącej się nieopodal centrum miasta. W miejscu tym możesz poznać ponad sto trzydzieści lat historii japońsko-amerykańskiej. Na archiwum składa się mnóstwo obrazów i filmów, które powstawały w okresie od początku XX wieku do lat pięćdziesiątych. Do obejrzenia jest mnóstwo artefaktów, tekstyliów, sztuki, fotografii, dlatego już teraz zaplanuj swój pobyt w tym niezwykłym miejscu.

Miejsca odpowiednie dla miłośników kultury i sztuki czekają na Ciebie

LOS ANGELES, CA - sep 2022: inside The Broad Museum in Downtown of Los Angeles . High quality photo
Sztuka współczesna w Los Angeles, licencja: shutterstock/By ibrester

Jeśli chcesz odwiedzić muzeum, to wybierz się do Museum of Contemporary Art, czyli do muzeum sztuki współczesnej. Początkowo była to tylko przestrzeń eksponatowa na czas wybudowania głównego obiektu. Obecnie możesz zobaczyć wiele interesujących wystaw, które dotyczą przede wszystkim amerykańskiej i europejskiej sztuki współczesnej, która powstała po 1940 roku. Możliwe jest nawet odwiedzenie tego miejsca za darmo. Na bezpłatny wstęp możesz liczyć w każdy czwartkowy wieczór. Będzie to wspaniała opcja pod koniec dnia, gdy zobaczysz już inne topowe atrakcje w USA.

Możesz też wybrać się do George C. Page Museum w centralnej części Los Angeles. Będzie to rewelacyjna opcja dla osób, które są zainteresowane stanowiskami paleontologicznymi, szczególnie tymi pochodzącymi z późnego plejstocenu. Będzie to dla Ciebie niezwykła przygoda, nawet jeśli nie jesteś miłośnikiem historii. Możesz zobaczyć, do czego doprowadził asfalt – tworzenia się jezior o lepkiej konsystencji, w które zostały złapane rozmaite zwierzęta żyjące w tym okresie. Możliwe jest zobaczenie bardzo dobrze zachowanych szkieletów, przykładowo lwa, smilodona i mastodonta. Rancho La Brea wpisano nawet do rejestru National Natural Landmark.

Jakie są najlepsze muzea w Los Angeles?

Getty Center w Los Angeles, fot. shutterstock.com, licencja: shutterstock/By Panas Wiwatpanachat
Getty Center w Los Angeles, fot. shutterstock.com, licencja: shutterstock/By Panas Wiwatpanachat

Osobom szukającym ciekawym miejsc do odwiedzenia w Los Angeles można śmiało polecić Muzeum Paula Getty’ego. Wizyta w tym miejscu bez wątpienia będzie niezapomnianą przygodą. Warto odwiedzić to miejsce przede wszystkim ze względu na niecodzienną architekturę, niezwykłe ogrody i piękne widoki na miasto. Centrum umiejscowiono na szczycie wzgórza, dzięki czemu ma oryginalną lokalizację. Masz okazję odkrycia jednej z największych bibliotek sztuki na świecie, więc skupia wielu czytelników z różnych zakątków. Ogromną zaletą jest to, że za wstęp i zwiedzanie nie musisz płacić. Wymaga się jedynie wcześniejszej rezerwacji. W pobliżu znajduje się wiele atrakcji. Jedną z nich jest grecka i rzymska sztuka w odtworzonym rzymskim domu wiejskim na zachód od Getty Center przy Pacific Coast High.

Możesz też odwiedzić Battleship USS Iowa. Będzie to idealna opcja przede wszystkim dla miłośników marynarki wojennej. Do obejrzenia masz wiele okrętów, które robią ogromne wrażenie już z daleka. Zwiedź niezwykły statek, który powstał w 1940 roku. Uczestniczył w wielu wojnach. Walczył nawet w II wojnie światowej. W Battleship USS Iowa masz okazję przyjrzenia się z bliska wnętrzu pancernika. Ne brakuje ciekawych eksponatów. Z kolei w Muzeum Nethercutt czeka na Ciebie niezwykła kolekcja przedwojennych samochodów i mechanicznych instrumentów muzycznych.

Planujesz wycieczkę do Los Angeles? Odwiedź te muzea

Myrtle Beach, South Carolina/United States- 07/20/2015: A large King Kong-like gorilla is seen on top of a building at Hollywood Wax Museum.
Hollywood Wax Museum w Los Angeles, licencja: shutterstock/By Sharkshock

Ogromną atrakcją dla wielu osób jest Hollywood Wax Museum, znane na całym świecie. Warto odwiedzić to miejsce całą rodziną i świetnie się bawić. Możesz zobaczyć wiele dobrze znanych postaci, które zostały świetnie odwzorowane. Jest to najchętniej odwiedzana atrakcja w całym Los Angeles. Masz okazję zabawić się z gwiazdami w Hollywood, swoimi ulubionymi celebrytami. Zrobisz sobie selfie z nimi, zatańczysz z divami itd. Hollywoodzkie muzeum figur woskowych jest dostępne od 1965 roku i od tego czas uzbierało się mnóstwo eksponatów do podziwiania. Repliki gwiazd stale się zmieniają, więc warto odwiedzać te muzeum co jakiś czas – zawsze zobaczy się coś nowego. Możesz wejść przykładowo do komnaty horrorów, w której czekają na odwiedzających klasyczne i aktualne potwory filmowe. Z kolei miłośnikom muzyki można polecić Grammy Museum, które zostało jej poświęcone. Wrażenie robią interaktywne eksponaty.

Poprzedni

Muzeum Getty Center w Los Angeles, zwiedzanie, bilety

Muscle Beach w Venice Beach, to tam trenował Schwarzenegger

Następny

Dodaj komentarz