Parkingi w Rodeo Drive, gdzie bezpiecznie zaparkować

12 czerwca, 2024 Tagi , , , ,

Jest takie miejsce w Los Angeles, które koniecznie trzeba zobaczyć, będąc w Stanach Zjednoczonych. Jest to ulica Rodeo Drive, wzdłuż której rozlokowane są wyłącznie luksusowe hotele, butiki oraz sklepy. To właśnie tutaj można natknąć się na gwiazdy światowego ekranu, które przemierzają sklepy w poszukiwaniu ekstrawaganckiej odzieży, biżuterii i gadżetów. Wycinek ulicy Rodeo Drive znajdujący się w Beverly Hills ma niespełna 500 metrów i zlokalizowany jest pomiędzy Santa Monica Boulevard i Wilshire Boulevard. Według powszechnej opinii jest to najdroższy kawałek Los Angeles, jak i całej Ameryki.

Czym jest Rodeo Drive?

Turyści, którzy tutaj przyjadą, mogą mieć jednak niemałe problemy z zaparkowaniem swojego auta. Wynika to z tego, że znajdują się tu najbardziej luksusowe sklepy takich marek jak m.in.: Giorgio Armani, Chanel, Christian Dior, Dolce & Gabbana, Louis Vitton, Versace, Cartier, Buccellati i wiele innych. Niektórych mogą jednak odstraszyć ceny, które są oczywiście sprytnie zamaskowane. Nie da się ukryć, że cena 800 dolarów za portmonetkę od Louisa Vuitton może niektórych zdeprymować, ale nie ludzi, którzy mają kilka tysięcy w portfelu przeznaczone na drobne wydatki. Jeśli wybrałeś się autem do Beverly Hills i masz akurat czas i ochotę pospacerować po Rodeo Drive, to zwróć uwagę na napis informujący o wjeździe do miasta. W jego pobliżu znajduje się niewielki park z rzeźbami i właśnie tam możesz zostawić samochód.

Gdzie zaparkować?

Na szczególną uwagę zasługuje fakt, że bardzo unikalne miejsce znajduje się w północnej części Rodeo Drive. Jest to sklep, w którym potrzebna jest wcześniejsza rezerwacja, żeby można było w ogóle zrobić zakupy. Można śmiało powiedzieć, że jest to jedyny taki sklep w USA, dlatego warto go odwiedzić. Nie wszyscy mają świadomość, że w tym miejscu ubierają się największe gwiazdy Hollywood, a także prezydenci USA. Jest to butik przeznaczony jedynie dla mężczyzn, a właścicielem jest Bijan, czyli irański projektant mody. Ceny w tym butiku potrafią dochodzić do nawet 15 tys. dolarów za garnitur, a przeciętny klient wydaje tu około 100 – 150 tys. dolarów.

Niewiele osób może sobie pozwolić na zakupy przy Rodeo Drive, gdyż nie ma co ukrywać, ale ceny są naprawdę bardzo wysokie. Oprócz tego jest też ciężko dojechać z Los Angeles, jeśli nie wypożyczy się auta lub nie kupi wycieczki. Parking znajduje się po prawej stronie, jeśli jedziesz akurat od strony Hollywood. Szukaj napisu informującego do miasta i tam zaparkuj za kilka dolarów, a następnie przejdź pieszo kilkaset metrów. Niestety przy samej Rodeo Drive bardzo ciężko jest znaleźć jakieś wolne miejsca, a do tego trzeba zapłacić kilkadziesiąt dolarów za wjazd na parking piętrowy.

Atrakcyjne miejsca parkingowe

Beverly Hills, CA: June 21, 2018: A parking lot in the Beverly Hills area.  Beverly Hills is an upscale community in Los Angeles County.
Parking przy Rodeo Drive, Los Angeles, licencja: shutterstock/By Michael Gordon

Niezwykle ważne jest to, żeby zawsze czytać tabliczki przy miejscach do parkowania, kiedy jest się w USA. Bardzo możliwe, że dostaniesz karę lub odholują Ci samochód, jeśli nie zapoznasz się dokładnie z informacją. Warto również wspomnieć, że holowanie w Ameryce to świetny biznes, dlatego trzeba robić wszystko, żeby nie dać się złapać. Nie da się ukryć, że wszechobecne parkometry znajdują się przy samej ulicy, jak i w okolicach Rodeo Drive. W parkometrach można płacić nie tylko kartą kredytową i debetową, ale również gotówką. Na szczególną uwagę zasługuje fakt, że koszt godzinnego postoju wynosi 1 dolar. Warto wspomnieć, że jedna godzina to limit czasu parkowania na głównej ulicy. Jeśli będziesz mieć trochę szczęścia, to miejsca z nieco dłuższym okresem postoju możesz znaleźć na pobocznych uliczkach. Według powszechnej opinii 60 minut to wystarczający czas, żeby całkowicie zwiedzić okolicę.

W okolicy znajduje się również kilka parkingów publicznych, dlatego można tam postawić samochód, jeśli nie znajdziesz odpowiedniego miejsca przy parkometrze. Na niektórych można nawet postać przez godzinę lub dwie za darmo. W sieci można bez większego problemu znaleźć mapkę w formacie pdf. Nie ulega wątpliwości, że oglądanie wystaw sklepowych jest główną atrakcją tego miejsca. Można śmiało powiedzieć, że niektóre witryny sklepowe to prawdziwe perły architektoniczne, które trzeba koniecznie zobaczyć.

Poprzedni

Życie nocne w Beverly Hills, najlepsze kluby

Parkingi w Beverly Hills, gdzie bezpiecznie zaparkować

Następny

Dodaj komentarz