Parkingi w Venice Beach, gdzie bezpiecznie zaparkować

29 maja, 2024 Tagi , , , , ,

Planujesz odwiedzić Venice Beach w Los Angeles? Pamiętaj, że jest to jedna z najbardziej popularnych plaż w Stanach Zjednoczonych. Każdego dnia przyciąga ona tłumy odwiedzających. Każdego roku liczba odwiedzających ja osób wynosi od 10 do 16 milionów osób. Wybierając się w okolice Santa Monica samochodem, warto zawczasu dowiedzieć się gdzie bezpiecznie zaparkować. 

Venice Beach w pigułce 

Złote kalifornijskie plaże skąpane w blasku zachodzącego słońca to widok doskonale znany z wielu filmów Hollywood i przewodników po Stanach Zjednoczonych. Nic dziwnego, że niemal każdy turysta odwiedzający Los Angeles, jako jeden z pierwszych celów zaraz po przylocie obiera odwiedzenie kultowej plaży. Wzdłuż niej biegnie deptak, Ocean Front Walk. Spacerując nim, warto odwiedzić m.in. Muscle Beach, czyli siłownię na otwartym powietrzu. To tutaj Arnold Schwazenneger pracował nad swoją sylwetką półboga. Oprócz tego znajdują się tutaj także Graffiti Walls oraz położone niedaleko dzielnicy Venice molo, z którego obserwować można zachodzące nad oceanem słońce. 

Gdzie zaparkować samochód w Venice Beach? 

Venice Beach, Los Angeles
Venice Beach, Los Angeles, licencja: shutterstock/By telesniuk

Wybierając się samochodem w okolice Venice Beach, należy pamiętać, że jest to jedno z najbardziej obleganych miejsc w Stanach Zjednoczonych. Parkingi w Venice Beach są jednak łatwo dostępne i oferują wiele miejsc parkingowych. W Los Angeles funkcjonuje wiele tzw. garaży, które dają możliwość pozostawienia samochodu i wybrania się na zwiedzanie dzielnic Santa Monica czy Venice. Gdzie można parkować wygodnie i bez problemu? Poniżej zebraliśmy kilka najbardziej atrakcyjnych parkingów w okolicy Venice Beach. Wśród propozycji znalazły się zarówno płatne, jak i bezpłatne miejsca parkingowe. 

Parkingi prywatne 

W bezpośrednim sąsiedztwie plaży znajduje się szereg prywatnych parkingów. Jednym z nich jest ten leżący przy Windward Ave. Cena za miejsce parkingowe w tego typu miejscach waha się od 5 do nawet 30 dolarów dziennie. Ważne jest więc, aby przed pozostawieniem pojazdu w miarę precyzyjnie oszacować czas wizyty. Na niektórych parkingach stawka różni się między sobą w zależności od pory dnia. Warto więc również ten element brać pod uwagę, wybierając miejsce parkingowe. 

Los Angeles, USA. September 20, 2022. Male and female tourists on boardwalk by palm trees and buildings at Venice beach with clear sky in background during sunny day
Deptak przy Venice Beach, Los Angeles, USA, licencja: shutterstock/By pandorapictures

Los Angeles County Department of Beaches & Harbors

W „Mieście Aniołów” znajdują się także 3 parkingi położone w sąsiedztwie plaży, zarządzane przez Departament Plaż i Portów Hrabstwa Los Angeles. Zlokalizowane są w dzielnicy Venice pod następującymi adresami: 

  • South City Parking Lot (2100 Ocean Front Walk. Venice, Ca 90291) to parking położony bezpośrednio w sąsiedztwie plaży nieopodal Venice Canal i Muscle Beach. 
  • North City Parking Lot położony jest na końcu Rose Ave (300 Ocean Front Walk, Venice, Ca. 90291)
  • Washington Blvd. Lotznajduje się niedaleko Venice Pier i Washington Square 

Na wyżej wymienionych parkingach obowiązują opłaty. Ich wysokość jest zmienna w zależności od pory roku i dnia. Zimą w godzinach od 6 do 9 stawka wynosi 5 dolarów. Natomiast od 9 do 12 jest to już 9 dolarów. Porą letnią miejsce parkingowe w godzinach porannych kosztuje 9 dolarów. Natomiast od godziny 9 do 12 cena za miejsce parkingowe wynosi 15 dolarów. 

Szczegóły dotyczące parkingów zarządzanych przez Departament Plaż i Portów Hrabstwa Los Angeles możemy sprawdzić bezpośrednio na stronie internetowej.

Kinney Blvd. Parking

Kolejny z parkingów znajduje się pod adresem 2805 Abbot Kinney Blvd, Venice, CA 90291. Jest to parking zlokalizowany przy ulicy. Należy jednak przybyć tam wczesną porą, gdyż później jest to dość mocno oblegane miejsce, w związku z czym znalezienie wolnego miejsca parkingowego może być trudne. Dodatkowy parking znajduje się przy szkole podstawowej Westminster (1010 Abbot Kinney Blvd, Venice, CA 90291) przy Main Street, pomiędzy Brooks Avenue i Westminster Avenue.

Gdzie bezpiecznie zaparkować w Venice Beach? O tym warto pamiętać 

VENICE,CA - DECEMBER 18, 2013: Ocean Front Walk of Venice Beach in Venice, US. This boardwalk is 2.5 kilometer long
Ocean Front Walk, Venice Beach, licencja: shutterstock/By oneinchpunch

Chcąc zaparkować samochód w pobliżu plaży i uniknąć nieprzyjemnych niespodzianek związanych z dodatkowymi opłatami, warto pamiętać o kilku ważnych rzeczach. 

  • Uważnie obserwuj i czytaj znaki drogowe. Szczególną uwagę zwracaj na tzw. „czerwone strefy”
  • W Stanach Zjednoczonych obowiązują dni sprzątania ulic, co oznacza, że w niektórych miejscach nie można w tym czasie parkować
  • Zwracaj uwagę na chodniki, których krawężniki pomalowane są na czerwono. Oznaczają one, że miejsca te są wyłączone z możliwości parkowania pojazdów

Dodatkowo należy pamiętać, że Los Angeles jest jedną z najbardziej zaludnionych metropolii, a okolice Venice Beach każdego dnia odwiedza tysiące osób. Chcąc znaleźć miejsce parkingowe, warto wybrać się w okolice plaży możliwie jak najwcześniej. 

Poprzedni

Najpiękniejsze plaże w Los Angeles – które warto odwiedzić?

Gdzie się kąpać w okolicach Santa Monica, plaże

Następny

Dodaj komentarz