Petersen Automotive Museum, zwiedzanie, atrakcje, bilety

21 czerwca, 2024 Tagi , , , , ,

Na całym świecie istnieje bardzo wielu miłośników motoryzacji, którzy z wielkim zapałem zwiedzają cały świat, by zobaczyć na własne oczy wyjątkowe eksponaty, bądź unikaty. Nic więc dziwnego, że wymarzonym miejscem, które każdy z nich chce odwiedzić, jest Petersen Automotive Museum w Los Angeles. Co warto o nim wiedzieć? Dlaczego cieszy się tak dużą popularnością i zainteresowaniem wśród szerokiego grona miłośników motoryzacji na całym świecie? Przyjrzyjmy się ciekawemu miejscu z bliska.

Gdzie znajduje się Petersen Automotive Museum?

Znane na całym świecie muzeum motoryzacji zlokalizowane jest przy Wilshire Boulevard. Dokładnie można wskazać, że obiekt znajduje się wzdłuż Museum Row, w Los Angeles. Dzielnica Miracle Mile cieszy się bardzo dużą popularnością i zainteresowaniem wśród turystów. Jest to więc doskonała, atrakcyjna lokalizacja dla tego typu obiektu.

Dokładny adres muzeum to 6060 Wilshire Boulevard, Los Angeles, Kalifornia, USA.

Jak dojechać do Petersen Automotive Museum

Elewacja Petersen Automotive Museum jest na tyle charakterystyczna, że z całą pewnością widoczna jest na mapie miasta z dużej odległości. Do muzeum można dojechać korzystając z własnego samochodu, jak również z komunikacji miejskiej. 

Historia i ciekawostki na temat Petersen Automotive Museum

Los Angles, California , USA - June 6 2023: The Petersen Automotive Museum
Petersen Automotive Museum, Los Angeles, licencja: shutterstock/By dinatemraz

Petersen Automotive Museum zostało założone 11 czerwca 1994 roku. Twórcami znanego na całym świat miejsca jest  Robert E. Petersen, jak również jego żona, Margie Petersen. Dawniej lokalizacją dla Petersen Automotive było Muzeum Historii Naturalnej hrabstwa Los Angeles.

Ciekawostką jest, że Petersen Automotive Museum jest organizacją non profit, której główną specjalizacją jest historia motoryzacji, jak również różnego rodzaju programy edukacyjne, w których muzeum bierze czynny udział. Dziś Petersen Automotive Museum warte jest około 40 milionów dolarów. Co ciekawe, Petersen Automotive Museum to miejsce zbrodni. 9 marca 1997 r.  znany raper Notorious BIG został zamordowany pod gmachem w wyniku strzelaniny samochodowej. 

Do ciekawych faktów zaliczyć należy prezent dla muzeum od Margie Petersen oraz Fundacji Margie & Robert E. Petersen, w wysokości 100 milionów dolarów, który otrzymano w 2011 roku. W skład podarunku wchodzi nie tylko gotówka, ale także pojazdy należące do Petersenów. 

Zwiedzanie Petersen Automotive Museum

Los Angeles, CA, USA April 16, 2016: This 1936 Bugatti Type 57SC Atlantic is part of the collection of Peter Mullin Automotive Museum Foundation being displayed at the Petersen Automotive Museum.
Bugatti w Petersen Automativr Museum w Los Angeles, licencja: shutterstock/By Jaycee3663Photo

Petersen Automotive Museum zawiera aż 25 galerii, w których możemy podziwiać ponad 100 pojazdów. Drugie tyle pojazdów znajduje się w tzw. skarbcu, w piwnicach budynku. By zwiedzić skarbiec, należy wykupić dodatkowy bilet. Co więcej, napotkać można również ograniczenia wiekowe, chcąc zwiedzić skarbiec. Atrakcji na terenie muzeum znajduje się naprawdę wiele. To trzy obszerne piętra, pełne niezliczonej ilości eksponatów. 

Dlaczego warto odwiedzić Petersen Automotive Museum

Petersen Automotive Museum posiada w swoich zasobach jedną z największych kolekcji na świecie. Na szczególną uwagę zasługuje także wyjątkowo oryginalna elewacja, która została zaprezentowana przez Kohn Pedersen Fox. Zespół wstęgi, która wykonana jest ze stali nierdzewnej,  został wykonany z aż 100 ton stali. Nic więc dziwnego, że obiekt już od zewnętrznej strony robi ogromne wrażenie na turystach oraz miejscowej ludności. 

W muzeum znajdują się jedyne, albo jedne z nielicznych eksponatów na całym świecie wielu modeli aut. Do najbardziej cennych zalicza się m.in.: Porsche 64 z 1939 r., Ford GT40 Mk III z 1967 roku, Batmobil z filmu „Powrotu Batmana”, De Tomaso Pantera, które należało do króla Elvisa Presleya. 

Największe atrakcje Petersen Automotive Museum

Los Angeles, CA, United States. December 22nd, 2022. Classic Silver Mercedes Benz at the Petersen Automotive Museum
Mercedes w Muzeum Motoryzacji, Los Angeles, licencja: shutterstock/By Benson Truong

Na parterze muzeum podziwiać można prawdziwą sztukę motoryzacyjną, gdzie do dyspozycji odwiedzających oddano wyjątkowe, ekstrawaganckie samochody. Na drugim piętrze budynku zlokalizowano przede wszystkim eksponaty dotyczące inżynierii przemysłowej. To miejsce pełne ciekawych eksponatów dydaktycznych. Na trzecim piętrze podziwiać można kronikę historii samochodu. 

Do najważniejszych eksponatów, które znalazły się na terenie muzeum, zaliczyć można m.in.: obszerną wystawę Porsche, wystawę dziecięcych samochodów wyścigowych, bogatą wystawę poświęconą samochodom z japońskich kolekcji i wiele innych. 

Bilet wstępu do Muzeum Motoryzacji Petersena:

 https://www.getyourguide.pl/petersen-automotive-museum-l22533/los-angeles-bilet-wstepu-do-petersen-automotive-museum-t236497/?ranking_uuid=713ec6df-3cda-4ac8-9968-8e8a1e8d230c)

Bilet wstępu do Petersen Automotive Museum można kupić na miejscu, stacjonarnie, jak również korzystając ze strony internetowej, w formie online. Co więcej, można dokonać rezerwacji online, a zapłacić później. Wszystko jest bardzo wygodne, dostosowane do indywidualnych potrzeb i preferencji szerokiego grona klientów. 

Godziny otwarcia Petersen Automotive Museum

Petersen Automotive Museum to obiekt cieszący się dużą dostępnością dla zwiedzających. Do muzeum można wejście codziennie, od godziny 10, aż do 17. 

Poprzedni

Parkingi w Santa Monica w Kalifornii, gdzie bezpiecznie zaparkować

TOP 5 atrakcji w Centrum Los Angeles, co zobaczyć

Następny

Dodaj komentarz