Pływające muzeum w Los Angeles, Pancernik USS Iowa, bilety

20 czerwca, 2024 Tagi , , , ,

Los Angeles to ogromne miasto, oferujące odwiedzającym wiele ciekawych rozrywek. Jednym z najbardziej interesujących miejsc w tej lokalizacji pozostaje Pływające Muzeum Pancernika USS Iowa. Co roku przyciąga do siebie ogromne rzesze turystów. Pancernik USS Iowa z pewnością zasługuje więc na uwagę.

SAN PEDRO, CA/USA - JANUARY 18, 2016: USS Iowa BB-61 at the ISS Iowa Museum.
Okręt wojenny USS Iowa BB-61, San Pedro, Kalifornia, licencja: shutterstock/By wolterk

Gdzie znajduje się Muzeum Pancernika USS Iowa?

Omawiany obiekt ulokowano na 250 S Harbor Blvd, w San Pedro, CA, 90731, w Los Angeles. Niedaleko znajduje się parking dla zwiedzających, dlatego nie trzeba się martwić o to, czy będzie gdzie zostawić samochód. W pobliżu można również znaleźć szeroką ofertę gastronomiczną, ze względu na dużą ilość różnorodnych lokali.

Godziny otwarcia Muzeum Pancernika USS Iowa

Najlepiej na bieżąco sprawdzać godziny otwarcia na oficjalnej stronie internetowej Muzeum. Potrafią się one bowiem zmieniać, w zależności od sezonu, pory roku, świąt, czy też ewentualnych remontów. W Święto Dziękczynienia oraz w Boże Narodzenie nie można zwiedzać okrętu. Przeważnie atrakcja jest dostępna przez 7 dni w tygodniu, w godzinach od 10:00 do 17:00, dlatego każdy będzie w stanie zaplanować odwiedziny o najodpowiedniejszej dla siebie porze. Pogoda nie ma wpływu na pory otwarcia.

Dlaczego warto odwiedzić Muzeum Pancernika USS Iowa?

San Pedro, CA - November 8: Mounted artillery on board Battleship USS Iowa on display at the Veterans Week in Port of Los Angeles in San Pedro, CA on November 8, 2014
Widok z USS Iowa, San Pedro, Kalifornia, licencja: shutterstock/By bettorodrigues

Muzeum Pancernika USS Iowa to bardzo niecodzienne miejsce. Tym samym umożliwia doświadczenie unikalnych i niezapomnianych wrażeń. Można bowiem wejść na pokład USS Iowa i dzięki temu przekonać się osobiście, jak wyglądał jeden z ostatnich amerykańskich okrętów. To niesamowite, że istnieje opcja nie tylko poznania jego historii, ale również samodzielnej eksploracji. Warto skorzystać z bezpłatnej aplikacji do zwiedzania, co pozwoli na zdobycie szerokiej wiedzy o zabytku. Dostępna jest w następujących językach:

  • angielskim,
  • hiszpańskim,
  • francuskim,
  • niemieckim,
  • włoskim,
  • japońskim,
  • chińskim.

W tym celu należy oczywiście zabrać ze sobą słuchawki. Dla dzieci aplikacja oferuje zabawne polowanie na śmieci, które z pewnością uatrakcyjni maluchom zwiedzanie.

Historia i ciekawostki na temat Pancernika USS Iowa

Nie da się zaprzeczyć, że USS Iowa szczyci się pełną ciekawych wydarzeń, dumną historią. Big Stick służył bowiem, z niewielkimi przerwami, przez aż 64 lata! To imponujący okres czasu. Wybranie się do Muzeum z przewodnikiem pozwoli na poznanie historii okrętu przed emeryturą, obejmującą zimną wojnę, wojnę koreańską, a także II wojnę światową. Jego służba zakończyła się bowiem dopiero w 2011 roku, w Pacific Battleship Center.

Ponadto udanie się do Muzeum z pewnością ucieszy wszystkich miłośników przyrody. Umożliwia bowiem zobaczenie fok, kaczek, a nawet delfinów, pływających w wodzie. To niesamowite przeżycie, zwłaszcza dla najmłodszych.

Los Angeles, California - October 21 2023: the Battleship, USS Iowa is moored in the Port of Los Angeles.
Pancernik USS Iowa, Kalifornia, licencja: shutterstock/By Charles_Lewis

Bilet wstępu do Muzeum Pancernika USS Iowa

Warto zakupić bilety wstępu do Muzeum wcześniej, aby nie musieć się już o to później martwić. Najlepiej skorzystać w tym celu ze strony internetowej https://www.getyourguide.pl/los-angeles-l179/samodzielne-zwiedzanie-na-swiezym-powietrzu-t394379/?ranking_uuid=6de5ba74-e991-4178-8ced-fe1e6336f4b2. Następnie wystarczy pokazać swój bilet na smartfonie w kasie przy wejściu. Jeżeli zrezygnuje się ze zwiedzania na przynajmniej dobę przed planowanym terminem, uzyskuje się pełen zwrot kosztów. Da się również skorzystać z opcji odroczonej płatności.

Zwiedzanie Muzeum Pancernika USS Iowa

Nie można się dziwić, że jest to bardzo popularna atrakcja, ponieważ oferuje wiele unikalnych wrażeń. To niesamowicie ciekawe zobaczyć, jak żyli niegdyś marynarze, chodząc po tych samych pokładach, co oni. Na wyróżnienie zasługuje wąsko uniesiony dziób Iowa, umożliwiający patrzenie przed siebie na pochylający się pokład. Warto również stanąć przed pierwszą wieżą, co pozwoli przyjrzeć się z bliskiej odległości lufie 16-calowego kalibru 50 Mark 7. Turyści cenią sobie także oryginalny wystrój kabiny kapitana.

Co ciekawe, na pokładzie okrętu znajduje się wanna prezydenta Franklina D. Roosevelta, pierwsza na pokładzie statku USN. Nie mógł on bowiem wziąć prysznica, ponieważ chorował na polio. Miłośników militariów z pewnością ucieszą repliki dział 20 mm Phalanx CIWS. Warto również obejść duży wachlarz na głównym pokładzie – robi niesamowite wrażenie!

Poprzedni

TOP 5 atrakcji w Santa Monica w Kalifornii, co zobaczyć i zwiedzić

Muzeum Tortur Średniowiecznych w Los Angeles, bilety

Następny

Dodaj komentarz