Ścieżka rowerowa South Bay Bicycle Trail i zwiedzanie wybrzeża

12 czerwca, 2024 Tagi , , , ,

Ścieżka rowerowa South Bay, znana jest znacznie częściej jako szlak rowerowy Marvina Braude’a, ale występuje także pod nazwami Coastal Bike Trail oraz The Strand. To utwardzana ścieżka rowerowa, biegnąca przy brzegu oceanu, która uznawana jest za najpopularniejszą ścieżkę rowerową w całym Los Angeles. W tym artykule postaramy się podać jak najwięcej informacji na temat tego szlaku rowerowego. Wyjaśnimy m.in.: jak dojechać na miejsce, gdzie się znajduje South Bay Bicycle Trail, jak długa jest ścieżka i jakie atrakcje czekają przy ścieżce.

Gdzie znajduje się ścieżka rowerowa South Bay Bicycle Trail?

Szlak rowery South Bay przebiega od plaży stanowej Will Rogers do plaży w hrabstwie Torrance. Większość szlaku biegnie przez plażę, ale jest kilka odcinków szlaku, które przebiegają ulicami miast.

Huntington Beach, California / USA - May 25 2019: People walking and riding bikes on the waterfront Huntington Beach Bike Path
Rowerzyści na South Bay Bicycle Trail, Los Angeles, licencja: shutterstock/By Peter Vandenbelt

Jak dojechać do ścieżki rowerowej Coastal Bike Trail?

Aby dojechać do ścieżki rowerowej South Bay z centrum Los Angeles, należy wybrać drogę I-10 West i udać się w kierunku Santa Monica. Następnie należy dalej pojechać autostradą Pacific Coast Highway (PCH/CA-1) i zmierzać w kierunku północnym, aż dotrze się w końcu plaży stanowej Will Rogers.

Jak długa jest ścieżka rowerowa South Bay Bicycle Trail?

Waterfront in Chicago
Rowerzyści na szlaku South Bay Bicycle Trail, Los Angeles, licencja: shutterstock/By soupstock

Ścieżka rowerowa South Bay ma aż 22 mile, co przeliczając na kilometry, wynosi ok. 35. Znaczna część szlaku to ścieżka klasy 1, która ma długość 8,5 mili, czyli jakieś 13,7 km. Znajduje się ona w hrabstwie Los Angeles i biegnie od kanionu Temescal.

Ciekawostki na temat ścieżki rowerowej South Bay Bicycle Trail

Ścieżka South Bay posiada całkiem sporo ciekawostek na temat swojej historii i funkcjonowania, którymi warto się podzielić:

– najpopularniejsza nazwa, pod którą funkcjonuje ścieżka, czyli jako szlak rowerowy Marvina Braude’a została oficjalnie nadana w 2006 roku jako hołd dla radnego Los Angeles Marvina Braude’a.

– w 1985 roku został dodany odcinek pomiędzy California Avenue i Chautauqua Boulevard w Pacific Palisades, który ma długość półtorej mili i został otwarty dla rowerzystów w 1989 roku.

– wybudowanie ścieżki wzdłuż plaży nie było łatwym zadaniem, jako że mocno sprzeciwiali się temu pomysłowi właściciele domów przy plaży. Przez około dwie dekady udawało im się z sukcesem powstrzymywać wybudowanie ścieżki.

– istniał pomysł, aby powstał odcinek ścieżki Hermosa, który biegłby w całości w głąb lądu do Valley Drive bądź Hermosa Avenue.

– część odcinków Redondo zostało wyłączonych z użytkowania ze względu na problemy z dzierżawcami terenów portowych.

– projekt budowy ścieżki rowerowej South Bay został zaproponowany już pod koniec lat 60. XX wieku. Został on zatwierdzony dopiero w 1971 roku przez władze hrabstwa Los Angeles.

– sukces, jakim była budowa utwardzonych ścieżek rowerowych w Europie, sprawiła, że urbaniści z Los Angeles w latach 90. XIX wieku zdecydowali się na budowę ścieżki rowerowej, biegnącej z Los Angeles do Santa Monica. Jej koszt został oszacowany na 200 dolarów na milę. Ustalono to po rozmowach z lokalnymi rolnikami.

Atrakcje przy ścieżce rowerowej Coastal Bike Trail

Oto niektóre atrakcje, które znajdują się przy ścieżce rowerowej South Bay Bicycle Trail:

Venice Beach – słynna plaża Venice Beach znajduje się przy ścieżce rowerowej South Bay. To jednak z najstarszych plaży w hrabstwie, która już od lat dwudziestych XX wieku jest strzeżona przez służby ratownicze. Plaża ta słynie z panującej tam ciszy, która stanowi miły kontrast dla hałasu, panującego na Ocean Front Walk, znajdującego się naprzeciwko niej.

Venice Beach, Los Angeles, USA, fot. shutterstock.com
Venice Beach, Los Angeles, USA, fot. shutterstock.com

Washington Boulevard – kolejną atrakcją przy South Bay Bicycle Trail jest Washington Boulevard, czyli najdłuższa ulica w Los Angeles, która ma prawie 45 km długości i przecina miasto z zachodu na wschód. Ulica zaczyna się przy Oceanie Spokojnym w Marina del Rey, a kończy się w mieście Whittier.

Marina del Rey – to port, będący głównym ośrodkiem żeglarstwa oraz aktywności wodnych w Los Angeles.

Oxford Basin – kolejną atrakcją, znajdującą się przy South Bay Bicycle Trail jest Oxford Basin. To teren podmokły, będący obszarem ochrony dzikiej przyrody. Teren ma powierzchnię 10,7 akra. Znajduje się on w północno-zachodnim narożniku Marina del Rey w Kaliforni.

El Porto Beach – następną atrakcją jest kalifornijska plaża publiczna El Porto Beach. Zarządza nią hrabstwo Los Angeles. Plaża ta znajduje się w zatoce Santa Monica, niedaleko El Porto i wchodzi ona w skład City of Manhattan Beach. Plaża leży pomiędzy El Segundo Beach oraz Manhattan Beach i jest pod ochroną.

Hermosa Beach – to nadmorskie miasto, leżące przy ścieżce rowerowej South Bay. Populacja tego miasta wynosiła w 2020 roku 19 728 osób. Znajduje się ono w regionie South Bay.

Wypożyczalnie rowerów przy South Bay Bicycle Trail

Przy ścieżce rowerowej South Bay Bicycle Trail można znaleźć wiele różnych wypożyczalni rowerów. Oto niektóre z nich:

– e-RYDE Electric Bikes LA Showroom,

– Hermosa Cyclery,

– Joyride Bike Rentals & Tours,

– The ReCYCLIST Bicycle Shop- Bicycle Sales, Service & Bike Rental,

– Trick eBikes,

Poprzedni

Walt Disney Concert Hall, zwiedzanie, atrakcje

Diabelski młyn i Park rozrywki Pacific Park w Santa Monica, bilety

Następny

Dodaj komentarz