Szpitale w Los Angeles – sprawdź, gdzie szukać pomocy

30 maja, 2024 Tagi , , , , , , , ,

Wybierając się do Los Angeles (i praktycznie w jakiekolwiek inne tak odległe miejsce) musisz przygotować się na wszystko. Również na sytuacje awaryjne, w których mógłbyś potrzebować pomocy lekarza. Na Twoje szczęście, Los Angeles jest miastem z jednym z najlepszych zaplecz medycznych w całym kraju. Dziś przedstawimy Ci najlepsze szpitale w Los Angeles. Podpowiemy Ci, gdzie szukać pomocy, ale i jak zabezpieczyć się jeszcze przed wyjazdem. Tak, aby mieć pewność co do bycia zaopiekowanym w razie takiej potrzeby.

Pakiety medyczne w czasie wycieczek

Wybierając się do Stanów Zjednoczonych, w tym właśnie do Los Angeles, musisz zdecydować się na pakiet ubezpieczenia, który zagwarantuje Ci bezpieczeństwo w sytuacjach awaryjnych, w których będziesz musiał sięgnąć po pomoc lekarza. Opieka medyczna w USA jest prywatna i płatna, dlatego też tak istotne jest zadbanie o to zawczasu. W pakietach wielu zorganizowanych wycieczek znajduje się ubezpieczenie, które zazwyczaj zawiera w podstawie:

  • koszty leczenia zagranicą,
  • ratownictwo i poszukiwanie,
  • transport medyczny,
  • OC,
  • spłatę następstw nieszczęśliwych wypadków.

Wartość pokrywana przez pakiet zawsze zależy od ubezpieczyciela, ale i od konkretnej opcji, na którą się zdecydujesz.

Warto wiedzieć: jeśli podróżujesz na własną rękę (a nie z biurem podróży), możesz samodzielnie wykupić pakiet ubezpieczeniowy w jednej z firm. Polecamy to zrobić – zwłaszcza jeśli w LA planujesz spędzić więcej niż kilka dni.

Cropped shot of a female nurse hold her senior patient's hand. Giving Support. Doctor helping old patient with Alzheimer's disease. Female carer holding hands of senior man
Opieka medyczna w Stanach Zjednoczonych stoi na naprawdę wysokim poziomie, licencja: shutterstock/By DauGyung

Co warto dokupić do pakietu medycznego?

Choć pakiety medyczne już w swojej podstawowej formie spełniają oczekiwania zdecydowanej większości turystów podróżujących do Los Angeles, naszym zdaniem warto uzupełnić je o dodatkowe opcje. Co prawda zwiększają one (nieznacznie) ich koszt, ale przy okazji dodatkowo zabezpieczają. Finalnie zatem mogą się opłacić. Wiele w przypadku opcji dodatkowych zależy od Twoich planów związanych z podróżowaniem i formami spędzania wolnego czasu.

Jeśli zamierzasz zdecydować się na wynajęcie samochodu, powinieneś postawić również na dodatkowe zniesienie udziału własnego (na wypadek, w którym to Ty będziesz sprawcą zdarzenia drogowego). Bardzo często wybieraną opcją dodatkową jest też ta związana ze zdarzeniami powstałymi pod wpływem alkoholu. W przypadku zdecydowania się na nią, będziesz ubezpieczony również wtedy, gdy stanie Ci się coś złego, a będziesz pijany (lub gdy to Ty zrobisz coś komuś pod wpływem alkoholu). Rozsądną opcją dodatkową dla osób planujących uprawianie sportu lub bardziej ekstremalną podróż jest ta skierowana do aktywnych sportowo. Co istotne, ta często obejmuje nie tylko ratownictwo oraz koszty leczenia (również po powrocie z podróży). W pakiecie jest też chociażby zniszczenie sprzętu sportowego lub jego utratę.

Pamiętaj, że opcje dodatkowe dla pakietu medycznego powinieneś zawsze wybierać z myślą o sobie i własnych preferencjach. Liczą się Twoje plany związane z aktywnościami podejmowanymi na wyjeździe. 

Najważniejsze i najlepsze szpitale w Los Angeles

W Los Angeles znaleźć można naprawdę wiele szpitali, które mogą pomóc Ci w nagłych przypadkach i w których możesz liczyć na najwyższy poziom obsługi. W mieście tym znajduje się kilka placówek znanych na całym świecie. Choć każda z nich może specjalizować się w czymś innym, w drobnych sprawach możesz udać się do dowolnej. Na pewno uzyskasz tam pomoc. Do opcji, które na pewno musisz brać pod uwagę należą:

  • Cedars-Sinai Medical Center to szpital, który zajmuje pierwsze miejsce w wielu rankingach – nie bez powodu. Specjalizuje się w aż jedenastu kategoriach medycznych. Najlepiej sprawdzi się między innymi w przypadku kardiologii i chirurgii serca, laryngologii, gastrologii, ale też ortopedii, pulmonologii oraz urologii. Dokładny jego adres to 8700 Beverly Boulevard, Los Angeles, CA 90048-1865.
  • UCLA Medical Center to szpital, w którym możesz liczyć na naprawdę wszechstronną pomoc. Duża liczba specjalistów i szeroki zakres usług to na pewno jego główne zalety. Możesz tutaj liczyć na pomoc w przypadku raka, problemów kardiologicznych, z nosem, uszami i gardłem, ale też neurologią, urologią czy ortopedią. Dokładny adres – 757 Westwood Plaza, Los Angeles, CA, 90095-8358.
  • Keck Medical Center of USC – kolejny ze szpitali, który jest wszechstronnym centrum medycznym. Znany jest przede wszystkim z radzenia sobie z mniej i bardziej poważnymi urazami (zwłaszcza u osób uprawiających sport). Słynie z najwyższej klasy specjalistów i wyposażony jest w fenomenalny sprzęt. Dokładny adres tego szpitala to 1500 San Pablo Street, Los Angeles, CA 90033-5313.
  • Children’s Hospital Los Angeles – szpital ten zajmuje się pomocą doraźną dla dzieci. Jest znany na całym świecie z wysokiego poziomu świadczonych przez siebie usług właśnie w kategorii pediatrii. To miejsce wszechstronne, które z całą pewnością zadba o Twoje dziecko w sposób profesjonalny i holistyczny. Dokładny adres tego szpitala to 4650 Sunset Blvd, Los Angeles, CA 90027.

Oczywiście pamiętaj, że choć wszystkie powyższe szpitale cieszą się największą popularnością i renomą, pomoc medyczną tak zwanej “pierwszej kategorii” otrzymasz w każdej innej placówce tego typu. Ta wszędzie stoi na stosunkowo wysokim poziomie, co z pewnością powinno dawać Ci komfort psychiczny. Zwłaszcza jeśli masz wykupiony odpowiedni pakiet medyczny.

AERIAL: Surfers watch big breaking waves from beach after sunset surf session. Majestic view of orange glowing sandy shore by the Pacific Ocean. Surf buddies on a surf trip at tropical Playa Venao.
Jeśli w LA chciałbyś surfować, rozważ odpowiedni dodatkowy pakiet medyczny, licencja: shutterstock/By helivideo

Szpitale w Los Angeles – podsumowanie

Los Angeles jest miastem, w którym – w sytuacji, w której będzie to konieczne – bez problemu otrzymasz należytą pomoc medyczną na najwyższym poziomie. Pamiętaj jednak o tym, że w całych Stanach Zjednoczonych opieka tego typu jest droga (i prywatna). Właśnie dlatego warto zdecydować się na pakiet medyczny, który będzie Cię zabezpieczał. Zwłaszcza jeśli albo planujesz podejmować się ryzykownych aktywności, albo też po prostu nie chcesz ryzykować na żadnym polu. Rozsądną opcją dla Ciebie jest zatem wykupienie odpowiedniego pakietu medycznego (lub sprawdzenie, czy znajduje się on w pakiecie wycieczki zorganizowanej). Takiego, który sprawdzi się najlepiej w kontekście aktywności, których zamierzasz podejmować się w czasie swojego wyjazdu.

Autor: Paweł Ryszka – pasjonata podróży nietypowych, skupiający się wyłącznie na miejscach bliskich jego sercu. Podróżuje zawsze z rowerem u boku, celując przede wszystkim w lokalizacje klimatyczne, pozwalające na budowanie nietypowych wspomnień. Prywatnie zajmuje się szeroko pojętym IT, wypełnianiem stron treściami, tworzeniem witryn i sklepów internetowych. W podróży szuka ucieczki od szarej i nudnej codzienności.

Poprzedni

Beverly Hills najbardziej znana dzielnica w Los Angeles, atrakcje

Santa Monica – co warto zobaczyć, hotele, noclegi, plaże i atrakcje

Następny

Dodaj komentarz