Zima w Los Angeles – jaka pogoda i temperatura, co robić?

28 maja, 2024 Tagi , , , , , , , , ,

Wybranie odpowiedniego terminu na wyjazd wakacyjny to podstawa w dbaniu o to, by ten był udany i umożliwił Ci odwiedzenie tych atrakcji, które planujesz odwiedzić. Często też definiuje on to, z jaką pogodą się spotkasz oraz ile wydasz – tak na sam lot, jak i wstęp na wspomniane atrakcje. W przypadku Los Angeles, bardzo wielu Polaków decyduje się na wylot zimą. Jak jednak wygląda ta pora roku w jednym z najciekawszych amerykańskich miast? Na jaką pogodę możesz wtedy liczyć i jakiej temperatury powinieneś się spodziewać? Co wreszcie można robić zimą w Los Angeles i czy wyjazd w zimowym miesiącu będzie miał szansę na bycie atrakcyjnym? Czytaj nasz dzisiejszy wpis, a postaramy się to wszystko wyjaśnić.

Tempest Over the City of Angels: Los Angeles Skyline Amidst a Brooding Thunderstorm
Chmury nad Los Angeles to dość częsty widok zimą, licencja: shutterstock/By Khan+Khan+722

Los Angeles pogoda listopad

Listopada w Los Angeles jest miesiącem, w którym cała Kalifornia przechodzi w okres jesienno-zimowy. Widać jest znaczący spadek średnich temperatur, ale też szerzej pojęte zmiany w kontekście pogody. W ciągu dnia możesz wtedy liczyć na temperaturę od 18 do 22 °C, która z całą pewnością pozwoli Ci na bardzo komfortowe zwiedzanie. Znacznie chłodniej jest jednak w nocy, kiedy to temperatura stoi na poziomie 10-15°C. Jeśli chodzi o listopad, najbardziej we znaki da Ci się pochmurna aura, więcej opadów deszczu (choć wciąż jest bardzo słonecznie) oraz pewnego rodzaju nieprzewidywalność właśnie na ich polu. W listopadzie jednak panują świetne warunki do zwiedzania – takiego, które nie męczy, a które pozwala swobodnie oddychać.

Los Angeles pogoda grudzień

O ile listopad jest miesiącem przejściowym pomiędzy jesienią a zimą, w grudniu mamy do czynienia z prawdziwą zimą. Oczywiście w Los Angeles nie przybiera ona takiej formy, jak w Polskich miastach. Temperatury tutaj zatem wahają się pomiędzy 15°C a 20°C. Wyraźny ich spadek odczujesz w nocy, kiedy to wynoszą średnio 7-10°C. Podobne wartości osiąga temperatura wody, przez co kąpanie się z całą pewnością może być mniej komfortowe dla osób lubujących się w ciepłej wodzie. Nie jest jednak niemożliwe. W grudniu pogoda jest znacznie mniej przychylna niż w listopadzie – również pod kątem aury. Dni pochmurnych jest więcej, natomiast opady (przede wszystkim deszczu – śnieg nie jest tu czymś często spotykanym) są bardziej intensywne. 

Twilight descends on the 6th Street Bridge as it passes through Downtown Los Angeles, California, USA.
6th Street Bridge o zachodzie słońca w Los Angeles, USA., licencja: shutterstock/By MattGush

Los Angeles pogoda styczeń

W styczniu w Los Angeles utrzymują się temperatury, do których mógł przyzwyczaić grudzień. Oznacza to, że za dnia możesz liczyć na 15-20°C, natomiast nocą – 5-10°C (potrafi być chłodniej). Deszczowe dni w styczniu są czymś dość częstym, niemniej jednak sama w sobie pogoda jest też łagodna. Nie musisz więc martwić się o zbyt zimny wiatr oraz gwałtowne burze. Mimo wszystko jednak styczeń jest miesiącem stosunkowo chłodnym, w przypadku którego powinieneś mieć pod ręką kurtkę.

Los Angeles pogoda luty

W lutym w Los Angeles utrzymuje się zimowa aura. Choć nie oznacza to ani śniegu, ani ujemnych temperatur, wciąż jest stosunkowo chłodno – za dnia temperatury wciąż wahają się i oscylują w granicach 15-20°C. Nocą zaś lubią spadać nawet do 5°C. Luty – podobnie jak styczeń – nie jest miesiącem, w którym poleca się pływanie. Zwłaszcza jeśli jest się mało tolerancyjnym na niskie temperatury. Jest to miesiąc, w którym częściej wieje. Na szczęście Twoje i innych podróżników, w lutym pada już znacznie mniej niż w styczniu, co  sprawia, że zwiedzanie LA jest po prostu znacznie przyjemniejsze.

Los Angeles pogoda marzec

Jako ostatni z zimowych miesięcy, marzec jest tym, w którym pogoda poprawia się z dnia na dzień. Choć średnie temperatury wciąż utrzymują się na poziomie 15-20°C, czuć jest znacznie cieplejszy zefir. Sprawia to, że to właśnie marzec jest najchętniej wybieranym spośród zimowych miesięcy. Cieplej jest też w nocy, w czasie której temperatura nie spada poniżej 7°C (a zazwyczaj przekracza 10°C). Marzec na pewno bardziej sprzyja przebywaniu w wodzie. Jest też miesiącem, który spodoba Ci się jeśli nie lubisz deszczu. Ilość opadów jest wtedy stosunkowo niska.

Co robić zimą w Los Angeles?

Los Angeles zimą jest równie atrakcyjne, co o każdej innej porze roku. Nie tylko więc odwiedzisz praktycznie każdą z dostępnych chociażby latem atrakcji, ale i skorzystasz z innych, unikalnych właśnie dla tego czasu. 

Panorama of Los Angeles at sunrise.
Panorama Los Angeles widoczna z tutejszego wzgóza., licencja: shutterstock/By dell

Zima w Los Angeles to idealny moment na to, żeby skorzystać z uroku wspinaczek. Te są znacznie mniej męczące z uwagi na niższe temperatury. Dodatkowo, w ich trakcie możesz cieszyć się najlepszymi możliwymi widokami. Deszcz oczyszcza atmosferę, razem z wiatrem zapewniając Ci niezapomniane doznania wzrokowe. Zima to także doskonały czas do tego, by odwiedzić najlepsze restauracje w Los Angeles, ale też odprężyć się na plaży (konieczna jest kurtka!). Jeśli z kolei natrafisz na sezon świąteczny (cały grudzień), będziesz w stanie odwiedzić wiele miasteczek tematycznych (zwłaszcza na terenie Universal Studios i Hollywood Studios). Zimą odwiedzisz też lodowiska w mieście. Jeśli zaś będziesz gotów na wyjazd w jego bliskie okolice, skorzystasz też z uroków kurortów zimowych oraz gór z rzeczywistym śniegiem (którego, niestety, w samym mieście raczej nie zaznasz).

Jeśli potrzebujesz dodatkowych informacji na temat atrakcyjnych turystycznie miejsc w Los Angeles, koniecznie sprawdź nasz ranking TOP 10 atrakcji w Los Angeles.

Podsumowanie – zima w Los Angeles

Los Angeles jest miastem, które z turystycznego punktu widzenia o każdej porze roku potrafi zachwycić. Nie ma tutaj prawdziwej i znanej w Polsce zimy, co jednak nie oznacza, że nie odczuwa się tu zimniejszej aury. Zima z pewnością nie jest najlepszym wyborem dla zwolenników upałów oraz wysokich temperatur również w nocy. Można ją jednak nazwać jedną z najlepszych pór roku do komfortowego, przyjemnego oraz niemęczącego zwiedzania. Jeśli to właśnie zimą wybrałeś jako czas swojej wizyty w LA, pamiętaj, aby odpowiednio się spakować, ale też spojrzeć na dostępność atrakcji (zwłaszcza tych wodnych). Dostosuj także transport w Los Angeles tak do swoich możliwości, jak i warunków. W ten sposób unikniesz frustracji, optymalnie wykorzystasz czas i będziesz cieszył się każdym dniem swojego pobytu.

Autor: Paweł Ryszka – pasjonata podróży nietypowych, skupiający się wyłącznie na miejscach bliskich jego sercu. Podróżuje zawsze z rowerem u boku, celując przede wszystkim w lokalizacje klimatyczne, pozwalające na budowanie nietypowych wspomnień. Prywatnie zajmuje się szeroko pojętym IT, wypełnianiem stron treściami, tworzeniem witryn i sklepów internetowych. W podróży szuka ucieczki od szarej i nudnej codzienności.

Poprzedni

TOP 10 atrakcji w Los Angeles – co zobaczyć i zwiedzić?

Promenada 3 rd Street Promenade, zakupy i uliczni artyści

Następny

Dodaj komentarz